تاریخ انتشار:۲۱ آبان ۱۳۹۷ اخبار


امام جمعه قشم: آموزش و پرورش زمینه آموزش توأم با آرامش را برای دانش‌آموزان فراهم کند


امام جمعه قشم، تقویت زیرساخت‌های آموزشی و جذب مشارکت‌های جمعی را خواستار شد و گفت: آموزش و پرورش باید زمینه آموزش همراه با آرامش را برای دانش‌آموزان و والدین فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارَم روز دوشنبه در دیدار مدیریت آموزش و پرورش بخش شهاب با وی، اظهار داشت: مشی فرهنگیان بخش شهاب در جذب امکانات و پرورش استعدادها نشان از دلسوزی، تعهد و توان مدیریتی آنان دارد.

دکتر تارم با اشاره به تعریف جدید سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) که باسوادی را توانایی ایجاد تغییر در زندگی خود و دیگران اعلام کرده است، تصریح کرد: این مطلب، یک‌هزار و ۴۰۰ سال پیش در متون دینی اسلام به این شکل آمده که علم باید همراه با عمل باشد؛ زیرا علم بدون عمل هیچ خاصیتی ندارد.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از ایجاد تغییر در رفتار و فرهنگ جامعه مربوط به اداره آموزش و پرورش است، افزود: بخش شهاب، گام موثری در عمل به این رسالت خطیر برداشته و آثار آن را در قبولی دانش آموزان این بخش در آزمون سراسری، رشته‌های پزشکی و دانشگاه فرهنگیان شاهد هستیم.

امام جمعه شهرستان قشم تقویت زیرساخت‌های آموزشی و جذب مشارکت‌های جمعی را خواستار شد و اضافه کرد: آموزش و پرورش باید زمینه آموزش همراه با آرامش را برای دانش‌آموزان و والدین فراهم آورد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم خاطرنشان کرد: گسترش ارتباط خانواده و مدرسه بسیاری از مشکلات آموزشی- تربیتی را از بین خواهد برد و از این رو باید نشست‌های اولیاء و مربیان را جدی گرفت و برغنای محتوایی آن تاکید کرد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)