تاریخ انتشار:۱۵ بهمن ۱۳۹۲ اخبار, دفتر امام جمعه


امام جمعه شهرستان قشم: ایمان دینی، وحدت عمومی و ولایت فقیه سه عامل اصلی پیروزی انقلاب بود


امام جمعه قشم در دیدار با مسئولین شهرستان گفت: ایمان دینی مردم ایران، وحدت عمومی آنها و ولایت فقیه سه عامل شاخص پیروزی انقلاب اسلامی در ۳۵سال پیش در ایران بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامت قشم به نقل از ایرنا حجت الاسلام والمسلمین  رضا جوکار در سومین روز دهه مبارک فجر در دیدار […]

امام جمعه قشم در دیدار با مسئولین شهرستان گفت: ایمان دینی مردم ایران، وحدت عمومی آنها و ولایت فقیه سه عامل شاخص پیروزی انقلاب اسلامی در ۳۵سال پیش در ایران بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامت قشم به نقل از ایرنا حجت الاسلام والمسلمین  رضا جوکار در سومین روز دهه مبارک فجر در دیدار فرماندار و مسوولان شهرستانی با وی در محل دفتر امام جمعه قشم افزود: حرکت های دینی در ایام محرم و رهبری این حرکت ها توسط علمای بزرگ دینی که در راس آنها حضرت امام خمینی(ره) بود، نشان داد که ایمان و اعتقاد مردم ایران به اسلام مهم ترین عامل گرایش آنها به انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی وحدت اقشار مختلف مردم ایران را نیز از عوامل کلیدی پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: با توجه به اینکه وحدت و انسجام در هرجامعه موجب پیشرفت آن جامعه و تفرقه و اختلاف موجب شکست آن می شود، وحدت مردم ایران در سال ۵۷موجب قدرتمند شدن مردم در برابر طاغوت زمان شد.

به گفته وی امروز نیز وحدت می تواند قدرت مسلمان ها را در مقابل قدرت های بزرگ زمان به شدت بالا ببرد و بجای اینکه آنها مسلمان ها را تحریم کنند، مسلمان ها می توانستند این قدرت ها را تحریم کنند.

امام جمعه قشم محوریت رهبری حول ولایت فقیه را عامل دیگر پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد و گفت: وجود یک پیشوا و رهبر جهت رسیدن به مقصد برای هر گروه، دسته و ملتی یک ضرورت است و در انقلاب اسلامی ایران نیز دوست و دشمن معترفند که این انقلاب بدون رهبری امام راحل به پیروزی نمی رسید.

حجت الاسلام جوکار در بخش دیگری از سخنان خود استقلال خواهی و استکبار ستیزی را از اهداف اصلی انقلاب اسلامی دانست و با تشریح وابستگی رژیم شاه در قبل از انقلاب به قدرت های بزرگ به مستقل شدن ایران در عرصه مختلف در سال های بعد از انقلاب اشاره کرد.

وی استکبار ستیزی را نیز برای بقاء انقلاب یک ضرورت خواند و گفت: قابل قبول نیست که ما با دشمنان انقلاب دوستی برقرار بکنیم و انتظار هم داشته باشیم به اهداف انقلاب برسیم.

به گفته وی برای تبیین اهداف انقلاب اسلامی مسئولان نقش مهمی دارند و آنها ضمن اینکه برای رفاه و معیشت مردم تلاش می کنند به دین و فرهنگ مردم نیز توجه داشته باشند.

امام جمعه قشم همچنین از کم رنگ بودن تبلیغات دهه مبارک فجر دراین شهر انتقاد کرد و خواستار توجه نهادهای ذیربط به این موضوع شد.

براساس این گزارش پیش از سخنان امام جمعه قشم فرماندار و رییس ستاد دهه فجر شهرستان قشم مطالبی در خصوص خدمات دولت به مردم این شهرستان در دوران بعد از انقلاب و همچنین برنامه های تدارک دیده شده در ایام دهه فجر ارائه کردند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)