تاریخ انتشار:۲۵ اسفند ۱۳۹۲ اخبار, دفتر امام جمعه, شورای فرهنگ عمومی


امام جمعه شهرستان قشم: باید نسبت به مبلمان شهری قشم دقت بیشتری داشته باشیم


دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم عصر امروز در محل دفتر امام جمعه شهرستان با حضور امام جمعه شهرستان و حجت الاسلام والمسلمین ملانوری برگزار شد.  در این جلسه حجت الاسلام ملانوری ابراز امیدواری کرد که مسائل فرهنگی منطقه با […]

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم برگزار شد.

IMG_3958

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم عصر امروز در محل دفتر امام جمعه شهرستان با حضور امام جمعه شهرستان و حجت الاسلام والمسلمین ملانوری برگزار شد.

 در این جلسه حجت الاسلام ملانوری ابراز امیدواری کرد که مسائل فرهنگی منطقه با ارتباط و هماهنگی بیشتری پیش برود وی افزود: با توجه به شرایط خاص منطقه باید اولویت های فرهنگی منطقه سنجش شود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم در این جلسه ضمن تسلیت ایام فاطمیه ، حضرت فاطمه سلام الله علیها را بزرگ پاسبان اسلام خواندند و افزودند: بر ماست که به مانند حضرت زهرا(س) احساس وظیفه و تکلیف نسبت به دین داشته باشیم حضرت زهرا با عمل خود درس دفاع از دین و اینکه تحت هیچ شرایطی در قبال دین  کوتاه نیاییم را به پیروان خود آموخت باید در همه موارد مدافع دین باشیم و از دین دفاع کنیم و چه زیباتر زمانی که در قدرت هستیم و دارای مسئولیت اجرایی هستیم مدافع دین باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه به نگرانی مقام معظم رهبری نسبت به مسئله دین و فرهنگ اشاره کردند و از صدا وسیمای جمهوری اسلامی بابت رصد و اطلاع رسانی صحیح در این زمینه به مردم تشکر و قدردانی کرد.

اما جمعه شهرستان قشم با بیان این مطلب که اشخاصی می خواهند به دین خدشه وارد کنند خاطرنشان کرد:ما باید دارای برنامه های قوی تر و پر محتواتر باشیم و با افرادی که با تجربه هستند و کسانی که دارای فکر هستند درجهت ترویج فرهنگ اسلامی و تغییر برخی سنت های نادرست جلسه برگزار کنیم زبرا فرهنگ عمومی چیزی جز فرهنگ دینی و فرهنگ اسلامی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بیان این مطلب که شورای فرهنگ عمومی شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی است و مصوبات آن نیز ضمانت اجرایی دارند به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مبلمان شهری تهران ونگرانی ایشان از نحوه ساخت و ساز در تهران اشاره کردند وافزودند: در قشم نیز به مبلمان شهری و نحوه ساخت و ساز توجه نشده است و در این شهرستان شاهد برخی ساختمان ها با نمادهای غیر اخلاقی ، زشت و منافی اخلاق و غیرت مردانه هستیم شورای فرهنگ عمومی باید این موارد را بررسی کند و اگر این کار انجام نپذیرد رفته رفته شاهد افزایش این نمادها خواهیم بود و از قشم چهره ای کاملا غیراسلامی به نمایش خواهند گذاشت از این رو باید نسبت به مبلمان شهری قشم دقت بیشتری داشته باشیم و ان را با حساسیت بیشتری دنبال کنیم.

وی ادامه داد: قشم شهرستان محرومی بوده و هم اکنون نیز این گونه است اما فرهنگ دینی مردم اصیل بوده و هست و ما نباید اجازه دهیم و بگذاریم به این فرهنگ اصیل لطمه ای وارد شود.

ایشان در ادامه خواستار ساخت نمازخانه و کمک به متولیان اقامه نماز در جهت ترویج فرهنگ نماز و همچنین بررسی بحث عفاف و حجاب شدند  وافزودند: در همه ایام وبخصوص در ایام نوروز که با حجم عظیم و خیل مسافران مواجه هستیم باید نسبت به عفاف و حجاب با ظرافت خاصی برنامه ریزی کنیم  و افراد را در جهت داشتن  حجاب و رعایت حجاب تشویق کنیم.

در پایان این جلسه نیز مصوب شد در جهت ترویج فرهنگ نماز و بحث عفاف و حجاب اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)