تاریخ انتشار:۳۱ خرداد ۱۳۹۵ اخبار, شورای فرهنگ عمومی


امام جمعه شهرستان قشم: شورای فرهنگ عمومی شورای تولید فکر و برنامه ریزی فرهنگی است


امام جمعه شهرستان قشم در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان عنوان کرد: شورای فرهنگ عمومی شورای تولید فکر و برنامه ریزی فرهنگی است و سیاست های فرهنگی شهرستان در این جلسه تدوین می شود. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ حجت الاسلام جوکار افزود: سیاست های مصوب در این جلسات باید در نهادها و ارگان […]

امام جمعه شهرستان قشم در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان عنوان کرد: شورای فرهنگ عمومی شورای تولید فکر و برنامه ریزی فرهنگی است و سیاست های فرهنگی شهرستان در این جلسه تدوین می شود.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ حجت الاسلام جوکار افزود: سیاست های مصوب در این جلسات باید در نهادها و ارگان های شهرستان اجرایی شده و سیاست اداره نهادها بر اساس مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی باشد.

وی فرهنگ را مهم ترین مسئله در سطح کشور از دیدگاه مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: حضرت آقا بر دو موضوع فرهنگ و اقتصاد تاکید فراوان دارند و فرهنگ را مهم تر از اقتصاد و آن را به مثابه اکسیژن برای جامعه مطرح نمودند.

جوکار اظهار کرد: زیر بنای کار در هر جامعه ای فرهنگ است و مسائل مختلفی که می خواهند مطرح و موفق شوند باید فرهنگ را در درجه اول قرار دهند.

وی ادامه داد: در کار فرهنگی باید نقاط ضعف را شناسایی کرد آنها را جبران و به نقاط قوت تبدیل کرد، ضمن آنکه باید نقاط قوت را تقویت کرد.

حجت الاسلام جوکار اظهار کرد:باید فرهنگ اصیل و بومی ایرانی اسلامی جزیره را شناسایی کرد و در جهت حفظ و تقویت ان گام برداشت و با شناسایی بدعت ها، خرافات، فرقه های نوظهور و انحرافی در جهت مقابله با آنان برآمد.

امام جمعه قشم به ضرورت تشکیل جلسات شورای فرهنگ عمومی به صورت مستمر تاکید کرد و افزود: جلسات این شورا باید با دستور جلسه قبلی و با طرح یک موضوع خاص شروع شود و اعضا برای حصول نتیجه و ارائه راهکارو در نهایت مصوب کردن طرح ها از تکرار مکررات پرهیز کنند.

وی گفت: باید به نظم در استمرار جلسات و نظم در حضور به موقع در جلسات نیز توجه داشت همچنین باید دبیرخانه با رصد دقیق تحولات فرهنگی در هر زمینه ای با تشکیل کارگروه های تخصصی از کارشناسان مربوطه دعوت و از نظرات کارشناسی انان برای کارایی بیشتر جلسات بهره ببرد.

جوکار بیان کرد: باید مصوبات جلسه ضمانت اجرایی داشته باشد و لذا برای هر مصوبه باید مسئول اجرایی مشخص گردد و نتیجه را از وی دریافت کرد.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)