تاریخ انتشار:۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ اخبار


امام جمعه شهرستان قشم : مسئولین مشکل معیشت و مسکن معلمان را حل کنند


حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم در سی و یکمین یادواره بزرگداشت مقام معلم و استاد شهید مرتضی مطهری در تالار وحدت قشم با انتقاد تند نسبت به وضعیت مسکن و معیشت معلمان گفت: مسئولین با تلاش و پشتکار مشکل معیشت و مسکن معلمان را حل کنند. به گزارش پایگاه خبری امامت […]

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم در سی و یکمین یادواره بزرگداشت مقام معلم و استاد شهید مرتضی مطهری در تالار وحدت قشم با انتقاد تند نسبت به وضعیت مسکن و معیشت معلمان گفت: مسئولین با تلاش و پشتکار مشکل معیشت و مسکن معلمان را حل کنند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم ؛ مراسم تجلیل  از معلمان نمونه شهرستان به مناسبت روز معلم با حضور امام جمعه شهرستان ، نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان ، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ، فرماندار و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی به همراه جمع کثیری از فرهنگیان شهرستان در تالار وحدت برگزار شد.

حجت الاسلام جوکار امام جمعه شهرستان قشم در این مراسم فرهنگی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و همه شهدای عرصه علم و فضیلت ، هفته معلم را فرصت مناسبی برای ارج گذاری به مقام معلم دانست و  تقدیر و قدردانی از معلمان را یک وظیفه عمومی و همگانی خواند و خاطر نشان کرد: اولین معلم انسان خداوند متعال بوده است، معلم معمار اندیشه هاست و در تربیت و تعلیم اسلامی معلم و اندیشه ، شخصیت و ساخت و ساز معلم محور است تقدیر از معلمان باید به عنوان یک فرهنگ عمومی در جامعه بدل شود که در این زمینه نیازمند یک کار گروهی و همه جانبه از سوی رسانه ها ، صدا و سیما و همه مسئولینی که می توانند در این زمینه همکاری داشته باشند هستیم همه افراد جامعه چه کسانی که به جایگاهی رسیده اند و چه آنانی که در سطوح پایین علم و روش زندگی را از معلمان آموخته اند باید قدردان معلمان خویش باشند واز آن جایی که ارج گذاری به معلم ارج نهادن به علم ، عالم و خداوند عالم است در نتیجه هفته معلم فرصت مناسبی در جهت تکریم معلمان است.

حجت الاسلام جوکار معلم را همچون کشاورز توصیف کرد و گفت : معلم همانند کشاورزی است که زمینی مستعد همچون دانش آموزان که دارای صفحه پاک ذهن هستند را در اختیار دارند و این هنر معلم است که در این ذهن پاک چه چیزهایی ترسیم کنند و لذا مسئولیت معلمان به همان اندازه که شغل شریفی دارند سنگین است.

وی کار معلم را فقط آموختن درس و دانش به تنهایی ندانست و در این خصوص افزود: معلم باید علم و دانش را به دانش آموز یاد بدهد اما در کنار ان باید  خط مشی زندگی را برای دانش آموز ترسیم کرده  و سبک زندگی ونیز  آموزه های اخلاقی و رفتاری را به دانش آموز بیاموزد.

امام جمعه شهرستان قشم یکی از نکاتی که اسلام فراوان به آن تاکید دارد را اندیشیدن و فکر کردن خواند و در این زمینه تصریح کرد: یکی از نکاتی که اسلام به آن توجه دارد و برای ارزش قائل بوده اندیشیدن و تفکر و وا داشتن انسان ها به تفکر است چرا که تفکر است که می تواند سرنوشت ها را عوض کرده و تحول و انقلاب در جامعه بوجود بیاورد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه به حرف دل معلمان پرداخت و با انتقاد تند نسبت به شعارها و وعده هایی که مسئولین ذیربط در مورد بهبود وضع معیشت و مسکن معلمان می دهند که مورد حمایت و تشویق معلمان حاضر در این مراسم نیز قرار گرفت گفت : توسعه پایدار محقق نمی شود مگر با توسعه نیروی انسانی کار امد ، که توسعه این نیروی کارآمد در گروی تلاش و زحمت معلمان است زیر بنا و سنگ زیرین جامعه ما معلمان هستند اما متاسفانه وقتی به حقوق و دستمزد معلم می رسیم این قشر با پایین ترین سطح جامعه مقایسه می شود مگر در حرف ها گفته نمی شود که معلم ارزشش مافوق ارزش دیگران است؟ پس لازم است قدردانی از معلم نیز در رتبه اول قرار داده شود ،و باید گفت که اهمیت دادن به معلمان با حرف و شعار محقق نمی شود .

 وی در همین خصوص ادامه داد : در مورد وضعیت معیشت و مسکن معلمان متاسفانه باید گفت که با حقوق و مزایای کمی که این قشر دریافت می کنند معلمان ما برای امرار معاش خود و خانواده خود و کرایه خانه های بسیار بالا مجبور هستند به شغل های دوم و سوم روی بیاورند که نتایج منفی آن را در سطح آموزشی دانش آموزان شاهد خواهیم بود و میطلبد که با همت مسئولین به این قشر زحمت کش توجه ویژه شود و در سالی که مزین شده است به سال هم دلی و هم زبانی همه مسئولین دست به دست هم دهند و مشکل مسکن و معیشت فرهنگیان را حل کنند.

امام جمعه قشم به بحث مدارس فرسوده و زنگ خطر آوار شدن این مدارس اشاره و در این خصوص تصریح کرد: در شهر قشم در شهری که منبع ثروت و انرژی است شاهد مدارس فرسوده هستیم که این آژیر خطری برای مسئولین می باشد باید کارهای این چنینی مانند بازسازی مدارس فرسوده از مرحله حرف و شعار در بیاید و پرونده مدارس فرسوده در قشم بسته شود.

خاطر نشان می شود در پایان این جلسه از معلمان نمونه و همچنین تعدادی از بازنشستگان آموزش و پرورش با اهدای لوح سپاس و اهدای جوایز تقدیر بعمل آمد.