تاریخ انتشار:۱۰ خرداد ۱۳۹۶ اخبار, ستاد امر به معروف و نهی از منکر


امام جمعه قشم؛ امر به معروف و نهی از منکر گفتمان غالب جامعه باشد


امام جمعه شهرستان قشم در نخستین جلسه سال جاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با تاکید بر لزوم نقش آفرینی جامعه دانشگاهی و داستگاه های اجرایی، اقدامات برخی رسانه های محلی را مورد انتقاد قرار داد و خواستار غالب شدن گفتمان امر به معروف و نهی از منکر بر جامعه شد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار صبح امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قشم با تاکید بر اینکه دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیازمند اقداماتی تخصصی و سنجیده است، تشکیل گروه های علمی- پژوهشی توسط جامعه دانشگاهی را خواستار شد و افزود: می بایست دانشگاهیان با ورود در عرصه ی امر به معروف و نهی از منکر و انجام تحقیقات میدانی، معنا، ابعاد و مصادیق آن را از منظر جامعه مورد بررسی قرار دهند.

جوکار ترویج و تبدیل امر به معروف و نهی از منکر به گفتمان غالب جامعه را از وظایف ستاد برشمرد و گفت: مرحله ی نخست امر به معروف و نهی از منکر( تذکر زبانی) اقدامی عمومی است و باید زمینه ی ورود تمام مردم به این مرحله فراهم آید.

وی با تقدیر از اقدامات روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم در راستای تولید و نشر محتوای فرهنگی در شهرستان، ورود تمامی دستگاه ها جهت تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را ضروری دانست و موکد ساخت: ورودی های جزیره ویترین مناسبی جهت بهره گیری از تبلیغات محیطی در این زمینه اند و بایستی جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در مبلمان شهری نیز احیا شود.

امام جمعه قشم با انتقاد از اقدامات برخی فعالان رسانه ای شهرستان در فضای مجازی جهت سیاه نمایی و تضعیف دستگاه های اجرایی، چنین عملکردی را ترویج منکرات و اشاعه فحشا خوانده، تصریح کرد: می بایست نظارت بر فضای مجازی و رسانه های شهرستان با برخوردی قاطع و به هنگام همراه باشد.

ایشان با بیان اینکه قلمرو امر به معروف و نهی از منکر بسیار گسترده است، حراست و حفاظت از حریم اسلام، سالم سازی فضای جامعه و تحقق سایر فرایض الهی را از آثار امر به معروف و نهی از منکر عنوان و ابراز داشت: ترویج شعارهایی همچون “بگوئیم و بگذریم” ، در گفتمان سازی این دو فریضه مهم موثر خواهد بود.

در پایان مقرر شد دستگاه های مربوطه، مصوبات جلسه را پیگیری و در جلسه ی آتی گزارشی از اقدامات را ارائه نمایند.

IMG_5020 IMG_5019 IMG_5018

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)