تاریخ انتشار:۲۳ بهمن ۱۳۹۶ اخبار


امام جمعه قشم: آموزش، زیربنای توانمندسازی مددجویان است


امام جمعه شهرستان قشم گفت: مباحث آموزشی باید بعنوان یک اصل زیربنایی در توانمندسازی مددجویان کمیته امداد تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در دیدار با سرگروه بازرسین حوزه نظارت و رسیدگی به شکایات دفتر مرکزی کمیته امداد کشور بر تقویت مباحث آموزشی بعنوان اصلی زیربنایی در راستای توانمندسازی مددجویان تاکید کرد.

جوکار افزود: آموزش مدیریت اقتصاد خانواده جهت توانمندسازی خانواده های مددجو می بایست از مراحل آموزشی فنی و حرفه ای تولید محصول تا روش صحیح دخل و خرج ادامه یابد.

وی با شاره به لزوم تقویت واحدهای مشاوره در کمیته امداد، تصریح کرد: مشاوره باید چندبعدی و بصورت خانه به خانه انجام شود و با تبیین سبک زندگی اسلامی، خانواده هایی در طراز انقلاب اسلامی تربیت شود.

امام جمعه شهرستان قشم مجموعه کمیته امداد را از مقدس ترین نهادهای انقلاب برشمرد و اضافه کرد: تاسیس کمیته امداد در نخستین روزهای انقلاب از توجه وافر امام راحل(ره) به پیاده سازی دین در متن جامعه حکایت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بیان اینکه امروزه نیز رهبر انقلاب اسلامی همچون امام(ره) اهداف تاسیس کمیته امداد را پیش می برد، ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) از برکات انقلاب اسلامی بوده و باید خدمات رسانی خالصانه همراه با حفظ کرامت مددجو و تسریع امور بطور موکد مدنظر خدمتگزاران مردم در این مجموعه باشد.

جوکار در پایان، ایجاد خوابگاه های شبانه روزی جهت جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان روستایی و مناطق محروم شهرستان قشم را خواستار شد.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)