تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۷ اخبار, شورای فرهنگ عمومی


امام جمعه قشم: احیاء جایگاه فرهنگ نیازمند باورمندی مسئولان است


امام جمعه شهرستان قشم به حاشیه راندن فرهنگ را یک اشتباه محاسباتی بزرگ دانست و گفت: تمام مسئولان و مدیران باید به این باورمندی برسند که فرهنگ در امور یک اصل اساسی است.

به گزاش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار روز سه‌شنبه در نشست شورای فرهنگی عمومی شهرستان قشم اظهار داشت: تمام مسائل باید تابع فرهنگ باشد.

جوکار به حاشیه راندن فرهنگ را یک اشتباه محاسباتی بزرگ دانست و افزود: محور و مبنا می بایست فرهنگ فرهنگ باشد نه اینکه موضوعات دیگر را مبنا قرار داده و به دنبال ایجاد پیوست فرهنگی برای آن باشیم.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از توسعه قشم از رهگذر گردشگری می گذرد، تصریح کرد: فرهنگ گردشگری باید بر اساس فرهنگ اسلام و قرآن پایه‌ریزی شود و خروجی آن بهبود وضعیت معیشت و رفاه مردم باشد.

امام جمعه شهرستان قشم دستیابی فرهنگ به جایگاه واقعی‌اش را نیازمند آن دانست که تمام مسئولان و مدیران به این باورمندی برسند که اصل و اساس در تمام امور، فرهنگ است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با تقدیر از متولیان فعالیت های فرهنگی شهرستان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، اضافه کرد: نظم و استمرار برنامه های فرهنگی از دیگر عوامل موثر در رسیدن فرهنگ به جایگاه حقیقی‌اش می باشد.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)