تاریخ انتشار:۱۵ مهر ۱۳۹۷ اخبار


امام جمعه قشم: امنیت و سلامت زیربنای جامعه مترقی است


امام جمعه شهرستان قشم گفت: امنیت و سلامت زیربنای جامعه مترقی است و هیچ فعالیت فرهنگی، اقتصادی و عمرانی بدون وجود این دو مولفه به نتیجه مطلوب دست نمی‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امروز چهاردهم مهرماه در نخستین مجمع سلامت شهرستان قشم اظهار داشت: امنیت و سلامت زیربنای جامعه مترقی است.

وی با بیان اینکه هیچ فعالیت های فرهنگی، اقتصادی و عمرانی بدون وجود امنیت و سلامت به ثمر نخواهد نشست، تصریح کرد: در حوزه سلامت می بایست جسم و روح را توأمان مدنظر قرار داد.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: تاکید دین اسلام بر سلامت به نحوی است که عده‌ای معتقد هستند اسلام، در پزشکی، بهداشت و سلامت دارای یک علم مستقل است.

حجت الاسلام والمسلمین تارم با اشاره به جامعیت دین مبین اسلام، خاطرنشان کرد: تمام علوم حوزه سلامت در آیه شریفه ” کُلُوا وَاشْرَبُوا وَلَا تُسْرِفُوا ” خلاصه می شود.

گفتنی است؛ این آیین در سالن اجتماعات فرمانداری قشم با حضور رییس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین استانی، شهرستانی و خیرین برگزار شد.

مجمع سلامت، مبتنی بر فرآیندهای اجتماعی، مشارکتی و نظام‌مند با حضور ذی‌نفعان و دست‌اندرکاران بخش‌های دولتی و غیردولتی به صورت سالانه تشکیل و به تبادل دانش، تجربه و گفتمان سازی سلامت همه جانبه می پردازد.

تسهیل دستیابی شهرستان‌ها به جایگاه شایسته در شاخص‌های سلامت و عدالت در آن، افزایش آگاهی، مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی اجتماعی، توانمندسازی و مشارکت آحاد جامعه و نیز شناسایی و تقدیر از برترین‌ فعالینِ حوزه سلامت از جمله مهمترین اهداف این مجمع می باشد.

در پایان میثاق نامه مجمع سلامت شهرستان قشم به امضای حاضرین رسید.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)