تاریخ انتشار:۲۶ آبان ۱۳۹۷ اخبار


امام جمعه قشم: باور به ظهور منجی، اعتقادی فراگیر است


امام جمعه شهرستان قشم باور به ظهور منجی را اعتقادی فراگیر دانست و گفت:  ادیان آسمانی تشکیل حکومت عدالت‌گستر مهدوی را واقعیتی غیرقابل انکار می‌دانند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم در اجتماع مردمی بیعت با امام زمان(عج) که همزمان با سالروز آغاز امامت آن حضرت در امام زاده سید مظفر شهر قشم برگزار شد، اظهار داشت: باور به ظهور منجی، اعتقادی فراگیر و متعلق به تمام ادیان آسمانی است.

وی با بیان اینکه منابع روایی شیعه و اهل سنت، شناخت و کسب معرفت نسبت به امام زمان(عج) را ضروری می‌دانند، تصریح کرد: در بین این دو مذهب اختلافاتی در زمان ولادت آن حضرت وجود دارد اما هردو، تشکیل حکومت عدالت‌گستر مهدوی را واقعیتی حتمی و غیرقابل انکار می‌دانند.

امام جمعه شهرستان قشم، افزود: بصیرت‌افزایی و تقویت هوشمندی سبب می‌شود افکار انحرافی توان نفوذ در مسئله مهدویت را نداشته باشند که در صورت نفوذ، بازهم اصل این حقیقت خدشه‌دار نخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم زیارت جامعه کبیره را دوره کامل امام شناسی دانست و اضافه کرد: بر اساس معارف بلند این دعا، تمام برکات زمین بواسطه وجود امام عصر می باشد و فقدان حجت الهی، نابودی زمین را به همراه خواهد داشت.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)