تاریخ انتشار:۰۲ شهریور ۱۳۹۷ اخبار, ستاد نماز جمعه


امام جمعه قشم تاکید کرد: لزوم تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی در هفته دولت


امام جمعه شهرستان قشم  با تاکید بر این مطلب گفت: کارگزاران دولت و نظام اسلامی خدمات شایسته ای داشته و همه موظف به حمایت حکیمانه، رصد هوشمندانه و نقد منصفانه دولت هستیم.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر انسان‌هایی مکتبی، ولایی و جهادی بودند.

وی این دو شهید را الگوی خدمت خالصانه و مومنانه عنوان داشت و تصریح کرد: آنچه امروز در شرایط جنگ اقتصادی و طمع‌ورزی دشمنان بیش از پیش مورد انتظار رهبری و مردم است، خدمت خالصانه، مومنانه و دلسوزانه مسئولین است.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: شایسته است مسئولین خدمت به مردم را مضاعف، مبارزه با مفسدین را تشدید و حضور خود در میان مردم را تقویت نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با تاکید بر لزوم تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله نظام اسلامی و قیاس وضع موجود با شرایط پیش از انقلاب، اضافه کرد: کارگزاران دولت و نظام اسلامی در سایه انقلاب، خدمات شایسته و قابل توجهی داشته‌اند که تبیین آن بویژه در هفته دولت ضرورت دارد.

جوکار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: همه موظف به حمایت حکیمانه، رصد هوشمندانه و نقد منصفانه دولت هستیم و آن نقدی منصفانه است که در آن عیب‌ها با دلسوزی و به همراه راه‌حل‌ها بیان شود.

وی خاطرنشان کرد: حمایت و همراهی مردم از دولت باعث خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان  خواهد شد.

امام جمعه شهرستان قشم در ادامه، عید سعید غدیرخم را بزرگترین و با فضیلت‌ترین عید اسلامی برشمرد و اظهار داشت: غدیر، ابلاغ پیام الهی بود و به فرمایش خداوند متعال اگر انجام نمی شد، رسالت خاتم الانبیاء(ع) ناقص و بی نتیجه می ماند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: خداوند در سوره نساء، مومنین را امر به اطاعت محض از خدا، رسول(ص) و اولی الامر کرده در ادامه بیان می دارد که در صورت بروز اختلاف در چیزی باید به خدا و رسول(ص) رجوع کرد.

جوکار ادامه داد: بررسی این آیه انسان را به واقعه غدیر می رساند که در آن خاتم الانبیاء(ص) به فرمان الهی علی بن ابیطالب(ع) را به عنوان اولی الامر، ولی و امام امت اسلام پس از خود معرفی می کند.

وی با بیان اینکه رسول خدا(ص) در ادامه‌ی ابلاغ پیام الهی تمام ائمه هدی(ع) را به فرمان خدا معرفی و با اشاره به مسئله مهدویت، خاتم الائمه(ع) را نیز معرفی و ۲۲ صفت برای آن حضرت(عج) بیان می نماید، تصریح کرد: رسول الله(ص) ابلاغ پیام غدیرخم را وظیفه‌ای بر دوش مسلمانان در سراسر تاریخ قرار داده است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)