تاریخ انتشار:۰۷ دی ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه قشم: تجمع مردمی ۹دی پیام ولایتمداری ملت ایران را به جهان مخابره می‌کند


امام جمعه قشم، فتنه سال ۸۸ را جنگی تمام عیار بر علیه اسلام، قرآن و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: مردم با حضور حماسی خود در تجمع ۹دی، پیام ولایتمداری ملت ایران را به جهان مخابره می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارَم ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: نهم دیماه سالروز خلق حماسه‌ای بزرگ است که جز با ۲۲بهمن‌ماه قابل مقایسه نیست.

وی با تشریح وقایع فتنه سال ۸۸، افزود: آن آشوب را می‌توان جنگ تمام عیار احزاب بر علیه اسلام، قرآن و نظام جمهوری اسلامی ایران بشمار آورد که منافقین، سلطنت طلبان، گروهک‌های انحرافی، ملحدین، کفار و فریب خورداگان در آن نقش آفرینی کردند و برخی خواص نیز به وظایف روشنگری خود عمل نکردند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: درایت، هدایت و مدیریت کارآمد رهبر معظم انقلاب از طریق جذب حداکثری، بصیرت‌افزایی، قاطعیت در حراست از حقوق مردم و ایراد خطبه‌های آتشین و بیدار کننده، به خلق حماسه ۹دی انجامید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم اضافه کرد: در ۹دی سال۸۸ تمام دوستداران نظام، قرآن، ولایت و میهن اسلامی به صحنه آمدند و با خلق حماسه‌ای کم نظیر، ریشه فتنه‌ را خشک کردند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در دیماه سال‌جاری نیز حماسه‌ای باشکوه خواهند آفرید، گفت: مردم با حضور حماسی خود در تجمع ۹دی پیام ولایتمداری، ایستادگی بر آرمان‌ها و جانفشانی در راه حفاظت از انقلاب را به جهان مخابره خواهند کرد.

امام جمعه شهرستان قشم وظیفه مجلس شورای اسلامی در بررسی بودجه سال ۹۸ را بسیار حساس و حائز اهمیت دانسته، اظهار داشت: مجلس باید بودجه‌ای را تصویب کند که در برابر تحریم‌های دشمن مقاوم باشد و به اقشار ضعیف جامعه در آن توجه شده باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم تصریح کرد: درآمدهای نفتی نیازمند نگاهی واقع بینانه است تا در آینده نیازی به تصویب تبصره‌ها نباشد؛ از سوی دیگر بایست با فرارهای مالیاتی مقابله شود و اقشار مستضعف جامعه زیر فشارهای مالیاتی مضاعف قرار نگیرند.

وی با اشاره به سفر ذلت‌بار رئیس جمهور آمریکا به کشور عراق، افزود: اولین پیام این سفر، وجود ترس و وحشت در کاخ سفیدی است که خود را ابرقدرتی جهانی می‌داند؛ و این از امدادهای الهی برای نابودی آنان است.

امام جمعه شهرستان قشم نقض حاکمیت و توهین به مردم و نظام مستقل کشور عراق بواسطه حضور در این کشور بدون اطلاع مقامات را از دیگر پیام‌های سفر مخفیانه ترامپ برشمرد و اضافه کرد: مواضع مقامات و احزاب عراقی در این خصوص کاملا به حق است و اعتراضات باید منجر به خروج نظامیان آمریکا از عراق شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ارتحال عالم ربانی آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت و بیان کرد: ایشان یار باوفای امام راحل و رهبری، و در عرصه‌های مختلف برای نظام اسلامی منشاء خیر و برکت بودند.

وی ادامه داد: آیت الله شاهرودی فقیهی بزرگ و مدرسی عالیقدر بود که حوزه‌های علمیه مدیون خدمات علمی ایشان هستند.

امام جمعه شهرستان قشم با بزرگداشت سالروز شهادت آیت الله غفاری، اضافه کرد: وی مجاهدی استوار بود که در زیر شکنجه‌های وحشانه رژیم پهلوی نیز به صراحت عقاید بر حق خود نسبت به امام راحل و دشمنان ایشان بیان می‌کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم در خطبه نخست نمازجمعه مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی گرفت و  تصریح کرد: مدیران جامعه اسلامی باید برای سربلندی در قضاوت‌های مردمی، تقوای الهی، عمل شایسته و تسلط بر هوای نفس را سرلوحه کار خود قرار داده، از صمیم قلب دوستدار مردم باشند.

وی با بیان اینکه حقوق شهروندی به طور کامل در سیره و گفتار امیرالمومنین علی علیه السلام بیان شده است، گفت: دانشگاه‌های حقوق، علوم سیاسی و مدیریت باید سیره ان حضرت را مورد مطالعه قرار دهند زیرا کتب ترجمه شده غربی مطالب جدید برای عرضه ندارد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)