تاریخ انتشار:۱۸ آبان ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, دفتر امام جمعه


امام جمعه قشم: جمهوری اسلامی ایران در شمار ۱۰ قدرت برتر جهان قرار می‌گیرد


امام جمعه شهرستان قشم پیام حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را ایستادگی ملت بر اصل استکبارستیزی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران در آینده منهای آمریکا، جزو ۱۰ قدرت برتر جهان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارَم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: ماه ربیع‌الاول، بهار اسلام و سرآغاز تحولی بزرگ و سرنوشت‌ساز برای مسلمین است.

وی با تشریح ماجرای هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه و اشاره به نقش کلیدی علی‌بن‌ابیطالب(ع) در به ثمر نشستن این واقعه، افزود: امام علی(ع) با افتخار، شجاعت و اطمینان خاطر ماموریت خطیر خوابیدن در بستر پیامبر(ص) را عهده‌دار شد.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: به اذعان مفسران شیعه و سنی، خداوند متعال در آیه ۲۰۷ سوره بقره این اقدام امیرالمومنین علی(ع) را مورد ستایش قرار می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم یاد علامه طباطبایی را گرامیداشت و خاطرنشان کرد: آثار این عالم گرانقدر و تربیت شاگردانی همچون شهید مطهری نقش بسزایی در شکل‌گیری خمیر مایه انقلاب اسلامی داشته است.

دکتر تارم با اشاره به سالگرد شهادت پدر موشکی ایران، خاطرنشان کرد: سردار شهید حسن تهرانی مقدم با برخورداری از شخصیت کم نظیر نظامی، مدیریتی، با کفایت، دوراندیش و انقلابی، یار و یاور رهبری بود.

وی پیام حضور گسترده اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را ایستادگی نسل قدیم، جدید انقلاب بر اصل اساسی استکبارستیزی دانست و گفت: نسل جوان نشان دادند با روحیه انقلابی در صحنه حاضر هستند و در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا تسلیم نخواهند شد.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: دشمن با ایجاد جنگ روانی، فروپاشی اقتصاد ایران را هدف قرار داده بود اما پس از فرارسیدن زمان تحریم‌های جدید چیزی جز رسوایی نصیب آنان نشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با بیان اینکه امروزه پیوند مستحکم آمریکا با هم‌پیمانان اروپایی‌اش از هم گسسته، اضافه کرد: جهان نظاره‌گر ضعف روز افزون شیطان بزرگ(آمریکا) است و همگان می‌دانند که به فرموده امام راحل(ره)، منشاء مشکلات جهان آمریکاست.

دکتر تارم تصریح کرد: تحلیل‌گران، کارشناسان و سیاسیونِ غربی، فروپاشی آمریکا را پیش‌بینی کرده و اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران در آینده جزو ۱۰ قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی جهان خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم در خطبه نخست، مبحث عهدنامه مالک اشتر بعنوان منشور حکومت اسلامی و آیین‌نامه وظایف مسئولان نظام الهی را پی گرفت و گفت: ساماندهی مسائل اقتصادی، مقابله با دشمن و اصلاح جامعه مهمترین فلسفه تشکیل حکومت اسلامی است.

دکتر تارم تقوای الهی، تقدم اطاعت از خداوند بر سایر امور، یاری‌ همه‌جانبه دین خدا و تسلط بر هوای نفس را چهار رکن اساسی منشور اخلاقی و معنوی مسئولان نظام اسلامی در کلام امیرالمومنین علی(ع) خواند و خاطرنشان کرد: مدیران نظام اسلامی باید در جهاد اکبر که همان مبارزه با تمایلات نفسانی است پیشگام باشند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)