تاریخ انتشار:۲۳ فروردین ۱۳۹۷ اخبار


امام جمعه قشم: خروجی مراسمات ملی- مذهبی باید نشاط و تعالی دینی باشد


امام جمعه شهرستان قشم گفت: در برنامه ریزی برای مراسمات ملی- مذهبی باید تمام اقشار، سلیقه ها و مقاطع سنی مدنظر قرار گرفته و خروجی مجالس، نشاط و تعالی دینی باشد.

به گزاش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار روز چهارشنبه در نشست هماهنگی مراسمات اعیاد شعبانیه شهرستان قشم، استقبال گسترده مردم و گردشگران از برنامه ها و اماکن فرهنگی- مذهبی در ایام نوروز را بیانگر عمق نفوذ باورهای دینی در متن جامعه دانست.

جوکار تقویت روحیه دینی و ایجاد نشاط معنوی در جامعه را از آثار مراسمات منتسب به اهل بیت علیهم السلام برشمرد و افزود: دشمن با آگاهی از تاثیر مجالس دینی بر جامعه، کمرنگ کردن آن ها از طریق تزریق روحیات اسلام بدلی را دنبال می کند.

وی برجسته سازی آموزه های دینی در جامعه از طریق ایجاد سیر مطالعاتی را خواستار شد و اضافه کرد: باید بهره گیری از ظرفیت مدارس و دانشگاه ها در راستای تقویت برنامه های فکری- پژوهشی گسترش یابد.

امام جمعه شهرستان قشم عید مبعث را سر منشاء تمام فعالیت های مسلمانان و مناسابت دینی عنوان و تصریح کرد: عید بزرگ مبعث می بایست با شکوهی چشمگیر، پررنگ و پرمحتوا برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: در برنامه ریزی ها باید تمام اقشار، سلیقه ها و مقاطع سنی مدنظر قرار گرفته و خروجی مراسمات، نشاط و تعالی دینی باشد.

جوکار تاکید کرد: مجالس ملی- مذهبی الگویی برای مردم است و برای تحقق شعار سالجاری می بایست، تمام ملزومات این مراسمات از تولیدات ملی تامین شود.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)