تاریخ انتشار:۲۲ فروردین ۱۳۹۳ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه


امام جمعه قشم: دولت و ملت هردو پیرو محض رهبر معظم انقلابند


نماز جمعه این هفته شهرستان قشم به امامت حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان در محل مصلی امام علی (ع) این شهرستان اقامه شد. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم ؛ امام جمعه شهرستان قشم در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهرستان به ادامه بحث آشنایی بیشتر با شخصیت حضرت زهرای مرضیه (س) […]

نماز جمعه این هفته شهرستان قشم به امامت حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان در محل مصلی امام علی (ع) این شهرستان اقامه شد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم ؛ امام جمعه شهرستان قشم در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهرستان به ادامه بحث آشنایی بیشتر با شخصیت حضرت زهرای مرضیه (س) بر اساس حدیثی از امام جعفر صادق (ع) در خصوص اسامی ۹ گانه آن حضرت پرداختند.

ایشان همچنین در ادامه خطبه اول نمااز جمعه به برخی از شبهات و ابهامات پیرامون حضرت زهرا (س) و مصحف فاطمی منسوب به آن حضرت پرداختندو به این شبهات جواب دادند.

به گزارش پایگاه خبری قشم حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه دوم نماز جمعه این هفته قشمبه به توهین وهتاکی پارلمان اروپا برای تصویب قطعنامه چندبندی برای دخالت در امور ایران و بیانیه انگلیس در مورد عدم رعایت حقوق بشر در ایران اشاره کردند و افزودند: همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام کردند مذاکره ایران با کشورهای پنج بعلاوه یک، فضای خصمانه و دیدگاه منفی مورد نظر غربی ها را در جهان برعلیه ایران تغییر داد و به همین علت، طبق گفته رهبر معظم انقلاب، مذاکرات باید ادمه یابد و فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران نیز نباید کند یا متوقف شود.

وی تصریح کرد: غربی ها بدانند که مردم و دولت ایران مطیع ولایت فقیه هستند و هراقدامی برعلیه ایران با وجود ولایت فقیه نتیجه و ثمری برای آنها نخواهد داشت.

خطیب نماز جمعه این هفته قشم در بخش دیگری از این خطبه از غربی ها بخصوص انگلیس خواست درباره مسائل داخلی ایران دخالت نکنند و از دولت خواست به اظهارات مداخله جویانه آنها پاسخ مناسب بدهد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: اگر غربی ها فکر می کنندبا آمدن دولت یازدهم فضایی برای امتیاز گیری از دولت و فشار بر ملت ایران بوجود آمده باید گفت سخت در اشتباه هستند  چرا که هم ملت و هم دولت پیرو محض رهبر معظم انقلابند و این رهبر شجاع، مدبر و سیاستمدار ما به احدی باج نداده و نخواهد داد.

حجت الاسلام جوکار همچنین با تقدیر از ابلاغ سیاست های کلی سلامت از سوی رهبر معظم انقلاب، آن را بهترین نقشه راه پیش رو مسئولان ذیربط دانست و خواستار اجرای دقیق مفاد آن شد.

امام جمعه قشم به تغییرات جدید تنها بیمارستان قشم هم اشاره کرد و با تقدیر از مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و رییس جدید این بیمارستان گفت: در یکی دو ماه اخیر این بیمارستان پیشرفت های خوبی داشته و افزون بر ۲۸تخت جدید به آن اضافه شده و بخش های ˈآی سی یوˈ و ˈسی سی یوˈ در این بیمارستان در حال راه اندازی است و خیرین نیز قول خریدن تجهیزات ˈسیتی اسکنˈ را به مسئولان آن داده اند.

به گفته وی از فضای موجود این بیمارستان در جهت توسعه آن به بهترین نحو استفاده شده، اما تامین نیروی انسانی آن با مشکلاتی مواجه است و بخصوص وضعیت اسکان پزشکان جدید قابل قبول نیست و ضروری است همه مسئولان جزیره و استان و همچنین مردم جزیره همت کنند تا این حرکت ارزشمند بخاطر این موانع کند یا متوقف نشود.

وی همچنین با گرامیداشت سیزدهم جمادی الثانی مصادف با شهادت حضرت ام البنین که هم مادر و هم همسر شهید بودند که به روز تکریم از همسران و مادران شهدا نامگذاری شده است، این افراد را چشم وچراغ جامعه خواند و تکریم آنها را تکریم شهدا دانست.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)