تاریخ انتشار:۳۰ آذر ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه قشم: راهبردهای آمریکا در خاورمیانه با شکست مواجه شده است/ لزوم بهره‌گیری مدیران از روابط عمومی‌های کارآمد


امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به ناکامی‌ ائتلاف سعودی در یمن، گفت: راهبردهای آمریکا در خاورمیانه با شکست مواجه شده و حضور مستقیم آنان نیز نتوانست کشورهای عربی گرفتار در باتلاق یمن را نجات دهد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امروز ظهر در خطبه‌‎های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم، اظهار داشت: سیاسیون، مدیران و تمام آنانی که به دنبال خدمتگزاری به مردم هستند باید بیانات اخیر رهبری در درس خارج فقه را مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه انسان باید تکلیف محور باشد و برای رسیدن به قدرت از چارچوب‌های شرعی و اخلاقی غافل نشود، افزود: برخی برای دستیابی به پست و مقام، مسیرهای نادرستی نظیر تخریب شخصیت رقبا از طریق فضای مجازی را در پیش می‌گیرند که با معارف اسلامی و انسانی در تضاد است.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: تلاش‌های آمریکا و ائتلاف سعودی در منطقه با شکست مواجه شده و از طریق جنایات وحشیانه و کشتار هزاران کودک مظلوم و زنان بی‌پناه یمنی نیز نتوانستند به اهداف خود دست یابند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با انتقاد از سکوت جوامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر در خصوص جنایات انسانی انجام شده در یمن، ادامه داد: حضور مستقیم آمریکا و انگلیس نیز نتوانسته است ائتلاف سعودی را از باتلاقی که در یمن به آن گرفتار شده‌اند نجات دهد.

وی مذاکره کشورهای عربی با «بشار اسد» به‌عنوان رئیس جمهور قانونی سوریه را دلیلی بر حقانیت کلام امام خامنه‌ای و سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر پذیرش انتخاب قانونی مردم سوریه دانست و اضافه کرد: راهبردهای آمریکا در منطقه خاورمیانه با شکست جدی مواجه شده است.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به جنبش‌های ضد سرمایه‌داری در غرب، گفت: فرانسه که از مدعیان آزادی، فرهنگ و ادب است امروزه در واکنش به اعتراضات به حق مردمش، آنان را در مقابل دیدگان جهانیان سرکوب می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: واکنش دولت فرانسه مایه خجالت آنانی است که دم از حقوق بشر و آزادی می‌زنند و اقدامات اخلاقمدارنه نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با انسان‌های شرور برای حفظ امنیت مردم را محکوم می‌کنند.

وی سالروز استقرار سپاه پاسداران در صنعت هوانوردی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) را گرامیداشت و تصریح کرد: حضور مقتدرانه سپاه در این عرصه نیز غرور آفرین بوده امنیت کامل ناوگان هوایی کشور را به ارمغان آورده است.

* لزوم بهره‌گیری مدیران از روابط عمومی‌های کارآمد

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست نمازجمعه، مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی‌گرفت و ادامه داد: قضاوت‌های مردمی بویژه بندگان صالح خدا ملاک مناسبی برای سنجش عملکرد مسوولان به حساب می‌آید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با بیان اینکه بدون توجیه و همراهی افکار عمومی هیح حکومتی در دستیابی به اهداف خود موفق نخواهد شد، اظهار داشت: امیرالمومنین علی علیه‌السلام در زمانی از تاریخ به این نکته توجه داشتند که هیچ یک از حکومت‌ها برای نظر و قضاوت مردم ارزشی قائل نبودند.

وی توجه به افکار عمومی را از اصول مدیریتی امام علی علیه السلام برشمرد و عنوان کرد: مدیران شایسته باید از طریق بکارگیری روابط عمومی‌های مدیر و مدبر، مردم را به عنوان پدید آورندگان، صاحبان و حافظان اصلی انقلاب، به‌صورت شفاف در جریان اقدامات خود قرار دهند.

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه مردم در شرایط بد اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه دشمن و سوءمدیریت‌ مدیران نیز پشتیبان ولایت و نظام اسلامی هستند، افزود: مسوولان بویژه سران قوای سه‌گانه باید در جنگ اقتصادی و روانی دشمن که با هدف ایجاد اختلاف و تفرقه در بین لایه‌های مختلف کشور در حال انجام است، مراقب اظهار نظرها و موضع‌گیری‌های خود باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: مسوولانی که می‌خواهند در قضاوتی که افکار عمومی از آنان دارد سربلند شوند باید، ایمان سرشار به عقاید اسلامی و عمل صالح را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

 

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)