تاریخ انتشار:۱۱ آبان ۱۳۹۷ اخبار


امام جمعه قشم: راهپمایی ۱۳ آبانماه جوابی دندان‌شکن به آمریکاست


امام جمعه شهرستان قشم ادعای واهی اعمال تحریم‌های جدید را آغاز یک جنگ روانی دانست و گفت: یوم الله ۱۳ آبان انقلاب دوم ملت ایران، و راهپمایی این روز جوابی دندان‌شکن به آمریکاست.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارَم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم، یاد شهدای دانش آموز و هفته بسیج دانش آموزی را گرامیداشت.

وی با بیان اینکه عضویت در شجره طیبه بسیج، بهترین مسیری است که می‌توان در سنین جوانی و نوجوانی انتخاب کرد، اظهار داشت: بسیج دانش‌آموزی از مهمترین تشکل‌های بسیج می‌باشد که به بهترین شیوه، نسل نو را با ارزش‌های اسلام و انقلاب آشنا می‌کند.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به وقایع یوم الله ۱۳ آبان‌ماه تصریح کرد: دانشجویان پیرو خط امام در این روز با تسخیر لانه جاسوسی، آمریکا را گروگان گرفتند و با نابودی قدرت پوشالی آن، ثابت کردند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: امام راحل(ره)، تسخیر لانه جاسوسی را انقلابی بالاتر از انقلاب اول دانست زیرا ثبات، تحکیم، تداوم و پیشرفت انقلاب اسلامی ایران بر محور اصول اولیه خود، وابسته به این اتفاق بود.

دکتر تارم ادامه داد: از این رو، بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان بعنوان انقلاب دوم ملت ایران از اهمیتی دوچندان برخورد است؛ بویژه در شرایط امروز که دشمن با ادعای واهی اعمال تحریم‌های جدید، به دنبال ایجاد جنگ روانی در ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه آمریکا هر آنچه در توان داشته بر علیه ملت ایران به کار گرفته و گزینه جدیدی در دست ندارد، خاطرنشان کرد: راهپمایی سیزدهم آبانماه جواب دندان شکنی به آمریکاست و ملت ایران با به نمایش گذاشتن بصیرت خود، شکست دیگری را برای آنان رقم خواهند زد.

امام جمعه شهرستان قشم اظهار داشت: ایرانیان ملتی نیستند که دشمن بتواند آنان را به زانو در بیاورد و یا مانع دستیابی آن‌ها به اهدافشان شود؛ ایران همان ملتی است که خداوند گوشه‌ای از حمایت خود از آن را در حادثه صحرای طبس به جهانیان نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به ترمیم کابینه دولت، افزود: وزرای جدیدی که از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفته‌اند باید با روحیه انقلابی و مدیریتی جهادی، سوءمدیریت‌‌ها را جبران کنند.

دکتر تارم تصریح کرد: وزرا باید در خدمت به مردم و سامان‌بخشی وضعیت اقتصادی، معیشتی و بی‌کاری در جامعه با همت و قدرتی مضاعف تلاش نمایند.

وی شهادت پیامبر(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع) را تسلیت گفت و اضافه کرد: رحلت حضرت رسول(ص) در حقیقت شهادت است و باید از این مناسبت‌ها برای تبیین سیره آن بزرگواران در جامعه استفاده شود.

امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) بهترین الگو هستند و باید در تمامی ابعاد زندگی نظیر فردی، اجتماعی و سیاسی به سیره آنان رجوع کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم پیاده روی اربعین ۹۷ را باشکوه‌تر از سال‌های قبل ارزیابی کرد و اظهار داشت: حضور بالغ بر ۲۰ میلیون زائر حسینی در کشوری که هنوز آثار شوم صدام و داعش در آن هست، نشان از عظمت اسلام و مسلمانان دارد.

دکتر تارم با بیان اینکه مدیریت مردمی و هیئتی، کارآمدی خود را با اداره کردن بزرگترین اجتماع بشری به اثبات رساند، تصریح کرد: از تمامی دست اندرکاران پیاده روی اربعین حسینی که تجلی‌گر ایثار، وحدت و ولایتمداری بودند متشکریم.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست، مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی گرفت و افزود: تقوای الهی و تقدم اطاعت از پروردگار بر سایر کارها اولین دستورات امیرالمومنین علی(ع) به مدیران و حاکمان جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم ادامه داد: عدم پیروی عملی از قرآن و سنت اصلی‌ترین عاملی است که سبب شده برخی از حاکمان کشورهای اسلامی خود را زیر یوغ آمریکا و صهیونیست قرار دهند و به مزدورانی برای استکبار جهانی تبدیل شوند.

دکتر تارم خاطرنشان کرد: یاری‌ خدا و ارزش‌های الهی با تمام وجود و امکانات، سومین دستور امام علی(ع) به مدیران جامعه اسلامی در عهدنامه ملک اشتر می باشد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)