تاریخ انتشار:۲۱ دی ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه


امام جمعه قشم: راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ باشکوه‌تر از همیشه خواهد بود


امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه سال‌جاری‌ باشکوه‌تر از گذشته خواهد بود، گفت: ملت ایران جشن ۴۰سالگی انقلاب را باشکوهی وصف ناشدنی برگزار و بار دیگر ثابت می‌کنند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین میثم تارَم ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: حضرت زینب(س) بهترین الگو برای جامعه پرستاری است.

وی با بیان اینکه پرستاران با تکیه بر اخلاق حرفه‌ای برای بهبود بیماران ایفای نقش کنند، افزود: در روز پرستار باید از همسران جانبازان و شهدا نیز بواسطه برخوردرای از روحیه زینبی در پرستاری از جانبازان و فرزندان شهدا تقدیر کرد.

امام جمعه شهرستان قشم یاد شهدای هسته‌ای و فدائیان اسلام را گرامیداشت و تصریح کرد: در مسیر احیای ارزش‌های اسلامی و زمینه‌سازی برای تحقق انقلاب اسلامی، شهدای زیادی ایفای نقش کردند که در این بین شهید نواب صفوی نقشی کم‌نظیر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین تارم با اشاره به هراس آمریکا و اسرائیل از قدرت علمی ایران اسلامی، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود هشت سال جنگ تحمیلی، مشکلات داخلی و تحریم‌ها توانسته است امروزه در شمار برترین کشورهای جهان در حوزه علم، فناوری و صنایع نظامی قرار گیرد.

وی بر لزوم حمایت همه جانبه مسوولان از نخبگان تاکید و ادامه داد: دشمن با ترور شهید احمدی روشن و دانشمندان هسته‌ای به دنبال متوقف کردن جهش علمی ایران اسلامی بود که ناکام ماند و امروزه صدها احمدی‌روشن در پیشبرد علمی کشور نقش آفرینی می‌کنند.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره بیانات اخیر رهبری در دیدار مردم قم با ایشان، گفت: اقدام به موقع و شجاعانه، از دست ندادن فرصت‌ها،  بصیرت و ولایتمداری، دشمن شناسی و عدم اعتماد به آن را درس امروز قیام مردم قم، و خنثی کننده دسیسه‌های دشمن برای کم‌رنگ کردن نقش حوزه‌های علمیه برشمرد.

وی اظهار داشت: تاریخ، بهترین تجربه است و مسائل اقتصادی کشور را نباید به برجام و اروپا گره زد چرا که آمریکا و اروپا با تقسیم کار به دنبال فروپاشی اقتصادی کشور هستند و راهکار مقابله با آن، عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و تکیه بر کار، کارگر و کالای ایرانی است.

حجت الاسلام والمسلمین تارم با بیان اینکه ملت ایران با فراری دادن مزدور آمریکا -شاه معدوم- از کشور، منافع آنان را در ایران اسلامی را برای همیشه از بین برده‌اند، افزود: هرکس ذره‌ای با قدرت بازدارندگی و تهاجمی جمهوری اسلامی ایران آشنا باشد به پوشالی بودن تهدیدهای آمریکا پی می برد و می‌داند که اگر غلطی از آنان سر بزند در یک لحظه تل‌آویو و حیفا با خاک یکسان می‌شوند.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: ملت ایران با حضور پرشورتر از همیشه در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه، جشن ۴۰سالگی انقلاب را باشکوهی وصف ناشدنی برگزار و بار دیگر ثابت می‌کنند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

حجت الاسلام والمسلمین تارم در خطبه نخست، مبحث عهدنامه مالک اشتر را پی‌گرفت و اضافه کرد: مدیران جامعه اسلامی باید حقیقتا نسبت به مردم همچون فرزندان خود محبت قلبی و واقعی داشته‌ باشند.

وی با بیان اینکه نباید هیچگونه تبعیضی در برخورداری مردم از حقوق شهروندی قائل شد، ادامه داد: امکان وقوع اشتباه از سوی مردم امری طبیعی است و مسوولان باید تا آنجا که به حقوق دیگران و نظام اسلامی آسیبی وارد نمی‌شود، بخشش و گذشته پیشه کنند.

امام جمعه شهرستان قشم حکومت و مدیریت را نعمتی برای خدمت و آزمایشی الهی دانست و گفت:  نادیده گرفتن حقوق مردم و پایمال کردن آن از سوی مسوولان در معارف اسلامی و کلام امیرالمومنین علی علیه‌السلام برابر با جنگ با خداوند است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)