تاریخ انتشار:۲۰ مهر ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه قشم: شورای نگهبان باید بدون اعمال فشارها اظهار نظر کند کند


امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه مردم در خصوص لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم، تابع و منتظر تصمیم شورای نگهبان هستند، گفت: این تصمیم باید بدون اعمال فشارهای درونی و بیرونی اتخاذ شود.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین میثم تارَم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم با گرامیداشت یاد شهدای محراب، اظهار داشت: شهید آیت الله اشرفی‌اصفهانی از یاران باوفای حضرت امام راحل بود که توسط مزدوران آمریکا و منافقین کوردل در سنگر نماز جمعه و در محراب نماز به شهادت رسید.

تارم در تبیین نقش سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ابراز داشت: مسئولین عقیدتی سیاسی وظیفه خطیر بصیرت افزایی در حوزه‌های دینی و سیاسی را عهده‌دار هستند و تقویت معنویت، روحیه ایثار، جهاد و شهادت از ثمرات حضور آنان است.

* تکیه بر توان داخلی راهکار برون رفت از مشکلات است

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: هرکس ظرفیت، واقعیات، داشته‌ها و قدرت نرم کشور را نادیده بگیرد و به دنبال ترویج این تفکر باشد که “تنها راه رهایی از مشکلات، پناه بردن به دشمن است”، در حقیقت به نظام اسلامی و مردم ایران خیانت کرده است.

حجت الاسلام والمسلیمن تارم با اشاره به اثبات کارآمدی جوانان ایرانی در دوران دفاع مقدس، اضافه کرد: تکیه بر تخصص، تعهد و ایمان نسل جوان که در شرایط تحریم نیز کشور را در عرصه‌هایی نظیر علوم پزشکی و صنایع مختلف نظامی، فضایی و هسته‌‌ای در مسیر پیشرفت قرار داد، راهکار برون رفت از مشکلات است.

تارم خاطرنشان کرد: تحقیر سازش کنندگان با آمریکا توسط این کشور، شکست‌های سیاسی و انزوای رو به رشد آن، دلیلی دیگر بر لزوم تاکید بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت عظیم داخلی است.

وی گرایش رئیس جمهور و نخست وزیر عراق به سمت ایران را نشان از کارآمدی نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: این مسئله نشان دهند پایبندی ایران به اسلام ناب و یاری‌رسانی به کشورهای اسلامی بدون منفعت طلبی و نگاه چپاول‌گرانه می‌باشد.

* ایران اسلامی با اقتدار، ۴۰ سالگی انقلاب را جشن می‌گیرد

امام جمعه شهرستان قشم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حالی ۴۰ سالگی انقلاب را جشن می‌گیرد که همچنان در مسیر اهداف و اصول ابتدایی خود قرار دارد، تصرح کرد: امروزه جهان نظاره‌گر ایرانی مقتدر است که در آینده‌ای نزدیک با اتصال به حکومت عدالت‌گستر مهدوی، تمدن اسلامی را محقق خواهد ساخت.

حجت الاسلام والمسلمین تارم با اشاره به تصویب تصویب لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)، تاکید کرد: آمریکا در طول تاریخ، همواره مسیر بهانه‌تراشی علیه ایران را انتخاب کرده و تصویت این لایحه نیز در تغییر تصمیم این کشور تاثیری نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه مردم، تابع و منتظر تصمیم شورای نگهبان هستند، خاطرنشان کرد: انتظار است اظهار نظر شورای نگهبان در خصوص این لایحه همچون تصمیمات گذشته، مطابق با قوانین نظامی جمهوری اسلامی، منافع مردم و بدون هیچگونه فشار بیرونی و درونی انجام شود.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست، گفت: هیچکدام از دستاوردهای جامعه بشری در علوم مدیریتی به لحاظ ارزش اعتبار و جامعیت با  نامه امیرالمومنین علی علیه السلام به مالک اشتر برابری نمی‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین تارم با بیان اینکه مسئولین پیش از صدور دستور باید فرمانبرداری خود از خداوند متعال را مدنظر قرار دهند، افزود: بندگی خدا را کردن است که می‌تواند انسان را رستگار و به درجات عالی برساند.

وی تامین امور مالی کشور، عمران شهری و روستایی، ایجاد آمادگی کامل دفاعی برای مقابله با دشمن و جهاد همه جانبه را از جمله وظایف حکومت اسلامی برشمرد و اضافه کرد: اصلاح و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از مهمترین اهداف و وظایف دولتمردان است که در جوامع امروزی مورد غفلت قرار گرفته است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)