تاریخ انتشار:۲۹ آبان ۱۳۹۷ اخبار, شورای فرهنگ عمومی


امام جمعه قشم: مسئولین باید مقابله با آسیب‌های اجتماعی را در اولویت قرار دهند


امام جمعه شهرستان قشم گفت: مسئولین باید بررسی و عملیاتی کردن راهکارهای کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی را در اولویت قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت السلام والمسلمین دکتر میثم تارم در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم، اظهار داشت: بسیج، از محورها و مصادیق وحدت امت اسلام است.

دکتر تارم با اشاره به همزمان شدن دو هفته بسیج و وحدت، تصریح کرد: شجره طیبه بسیج مستضعفین که امروزه در خارج از مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران نیز در حال رشد است می تواند نقش موثری در تقویت وحدت مسلمانان ایفا کند.

وی افزایش نرخ مطالعه را از شاخص‌های پیشرفت فرهنگی دانست و افزود: خانواده، زیربنای توسعه فرهنگ کتابخوانی است و در کنار آن، آموزش و پرورش و سایر نهاد‌های فرهنگی نیز باید در راستای نهادینه کردن این فرهنگ اقدام نمایند.

امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد: وجود ناهنجاری‌های فرهنگی اجتماعی از مهمترین چالش‌های پیش‌رو است که باید بررسی راهکارهای مقابله با آن در اولویت قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم با اشاره به هنجارش‌شکنی اخیر تعدادی از گردشگران در جزیره هرمز، گفت: نباید با سوءمدیریت‌ها اجازه داده شود که این جزیره به حیاط خلوت مفسدین برای تخریب فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی و ترویج فرهنگ منحرف غربی تبدیل شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست اظهار داشت: مجازات نشدن افرادی که بدون مجوز در حوزه گردشگری جزیره هرمز فعالیت دارد، از جمله عواملی است که زمینه را برای وقوع چنین مسائلی هموار می‌کند.

سید‌محمدامین جعفری‌حسینی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی قشم با وجود آمادگی جهت اقدام در حوزه گردشگری جزیره هرمز، هیچگونه اختیاراتی در این راستا ندارد، تصریح کرد: صدور مجوز و نظارت بر آن باید توسط متولیان اصلی و قانونی آن انجام شود.

فرماندهان پایگاه دریابانی و ناحیه بسیج قشم نیز با اعلام آمادگی کامل جهت حضور مقتدرانه و انجام اقدامات نرم فرهنگی-اجتماعی در جزیره هرمز، افزودند: این جزیره به لحاظ زیرساخت‌ها با مشکلات زیادی مواجه است که ایجاد کمپ‌های نظارتی می‌تواند ضعف‌های موجود را تا حدودی پوشش دهد.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)