تاریخ انتشار:۱۹ مرداد ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه قشم: مطالبه مردم فوریت و شدت برخورد با مفسدین و متخلفین اقتصادی است


امام جمعه شهرستان قشم با بیان این مطلب گفت: هدف از انقلاب اسلامی مبارزه با فساد بوده و تلاش ها در این راستا باید بعنوان مطالبه‌ای عمومی تشدید شود.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با عرض تسلیت سالروز شهادت حضرت امام محمد تقی علیه السلام در بیست و نهم ذی القعده، ضمن اشاره به دوران کوتاه عمر بابرکت آن حضرت و تربیت شاگردان متبحر از جمله بانوان، اظهار داشت: وجود حوزه های علمیه خواهران در عصر حاضر یکی از ثمرات دوران امامت آن حضرت(ع) است.

وی ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه(س) را کاملترین الگوی بشریت عنوان و تصریح کرد: معیارهای اسلامی ازدواج، ساده بودن جهزیه و مهریه، مشارکت زوجین در امور خانه و خانواده، تربیت فرزند و سایر ابعاد زندگی مشترک را می بایست با مطالعه سیره آن بزرگواران فرا گرفت.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: تشکل های مردم نهاد و مشارک اجتماعی آنان نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای سطح فرهنگ عمومی و حوزه های گوناگونی نظیر حل اختلافات و نهادینه سازی فرهنگ ازدواج آسان دارد.

حجت السلام والمسلمین جوکار ضمن تشکر از خدمات فرمانده پیشین انتظامی شهرستان قشم و خیرمقدم به فرمانده جدید، اضافه کرد: وجود تشکل های مردم نهاد کمک‌کار مسئولین است و نیروی انتظامی در راستای تقویت مردم محوری و می تواند از ظرفیت های موجود در این تشکل ها استفاده نماید.

جوکار مبارزه با قاچاق و توزیع مواد مخدر، مشروبات الکلی، هنجار شکنی ها و سرقت را نیازمند همکاری مردم دانست و ابراز داشت: شدت بخشی به مبارزه با احتکار، گران‌فروشی و کم‌فروشی در گرو همیاری و گزارشات مردمی است.

وی با اشاره به عزم ملی بوجود آمده جهت مبارزه با مفسدین، تاکید کرد: هدف از انقلاب اسلامی مبارزه با فساد بوده و تلاش ها در این راستا باید بعنوان مطالبه‌ای عمومی تشدید شود.

امام جمعه شهرستان قشم مطالب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر انجام راهپیمایی بعد از نمازهای جمعه را ادامه توطئه‌های سوخته دشمن خواند و خاطرنشان کرد: راهپیمایی نداریم اما مطالبه مردم و مسئولین انقلابی مبارزه با بی عدالتی، تبعیض، رانت خواری و فساد است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار موکد ساخت: هر کس به هر طریقی در باتلاق فساد فرو رفته باید فورا دستگیر و بر اساس موازین شرعی و قانونی کشور محاکمه شود.

جوکار صنایع کوچک را حلال مشکلات بزرگ برشمرد و افزود: این صنایع از پیشگامان تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور هستند و تمامی مسئولان باید توجه و حمایت خود از آنان را تقویت کنند.

وی با گرامیداشت روز مقاومت اسلامی و سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳روزه، خاطرنشان کرد: مسلمانان در هرکجا در برابر دشمن ایستادگی کرده به پیروزی دست یافته‌اند و یقینا تنها راه مقابله با دشمن و گذر از مشکلات همین است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در خطبه نخست اظهار داشت: تقوای پسندیده آن تقوایی است در حین کار و تلاش به آن مقید بود نه آنکه فرد دست از هرگونه فعالیتی شسته و تنها به عبادت بپردازد.

جوکار با بیان اینکه توکل به این معناست که فرد اراده خداوند را بر اراده خود ترجیح دهد، اضافه کرد: باید کار و تلاش همراه با تقوا باشد و نتیجه آن را به خداوند متعال واگذار کرد.

وی تقوا و توکل به خداوند را دو پیام مهم قرآنی دانست و تصریح کرد: توحید، زیربنای تقوا و توکل به ذات اقدس الهی است.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)