تاریخ انتشار:۲۶ مرداد ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه قشم: مقابله با مفسیدین باید قاطع و عادلانه باشد


امام جمعه شهرستان قشم گفت: تمام عوامل مشکلات اقتصادی کشور مربوط به خارج نیست بلکه فساد بعنوان اژدهایی ۷ سر از عوامل داخلی است که باید قاطع و عادلانه با آن مقابله شود.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با اشاره به سالروز آغاز بازگشت آزادگان ۸ سال دفاع مقدس به میهن اسلامی، اظهار داشت: بازگشت آزادگان نشانه و جشن پیروزی ملت ایران بود.

وی افزود: آزادگان نمونه ای برجسته از ملت مومن و ولایی ایران اسلامی هستند که با تکیه بر خداوند متعال در برابر دشمنان ایستادگی می کنند.

امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: امروزه در نبرد اقتصادی با دشمن و سراسر مسیر انقلاب به مقاومت و روحیه‌ای همچون آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس نیاز است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار اقدام مردم ترکیه در مقابل کاهش ارزش پول ملی این کشور را برخاسته از الگوبرداری آنان از صفوف گسترده جوانان ایرانی برای حضور در جبهه نبرد حق و باطل در دوران دفاع مقدس و حضور در جمع مدافعان حرم دانست.

جوکار خاطرنشان کرد: امروزه برای غلبه بر دشمن در نبرد اقتصادی باید همان روحیه جهادی جبهه‌های نظامی در جامعه تقویت شود.

وی با تبریک پیشاپیش عید قربان، ابراز داشت: عید قربان، عید طاعت، بندگی و قربانی کردن هوای نفس است و باید در این روز نفس اماره را که عامل بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی است به قربانگاه برد.

امام جمعه شهرستان قشم روز عرفه را روز دعا، نیایش، معرفت نسبت به خود و خدا، روز مناجات و پذیرش توبه حضرت آدم(ع) برشمرد و افزود: قرائت معارف بلند دعای عرفه با حضور در جمع از جمله موارد توصیه شده در این روز است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار شهادت حضرت مسلم بن عقیل را از دیگر مناسبات روز عرفه برشمرد و گفت: آن حضرت، شهید خدعه و خیانت و شهادت ایشان از طرفی نماد پیمان شکنی، جهالت و فریب خوردن مردم کوفه و از طرفی دیگر نماد پایمردی و ولایتمداری افرادی همچون خود اوست.

جوکار با بیان اینکه مساجد کانون وحدت و آگاهی بخشی است، ادامه داد: دشمن هرچه ضربه خورده از مساجد بوده و امروزه نیز مستقیم و یا غیرمستقیم مساجد را مورد تهاجم قرار می دهد.

وی مساجد را مهمترین سنگرها در برابر دشمن دانست و خاطرنشان کرد: تخریب و به آتش کشیدن مساجد از توطئه های رژیم صهیونیستی است که آل سعود نیز با آنان و رژیم آمریکا همراه و هم دست شده است.

امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: آل سعود هنوز در قبال فاجعه منا پاسخگو نیست و برای تکمیل پازل نسل کشی صهیونیست‌ها در حمله به مردم یمن به اقدامات غیر انسانی، کودک کشی و بمباران بیمارستان‌ها روی آورده است.

حجت السلام والمسلمین جوکار اظهار داشت: با انسجام روحانیت و دکتر مصدق اتفاق بزرگی چون تشکیل دولتی مردمی و ملی شدن صنعت نفت رخ داد که در ادامه با کم رنگ شدند صبغه مذهبی دولت و روی آوردن به آن به آمریکا برای مبارزه با استعمار انگلیس، دولت مصدق سقوط کرد.

جوکار افزود: یکی از درس هایی که می توان از این واقعه تاریخی گرفت اینست که مستکبرین در هر زمان برای مقابله با اسلام و مسلمین با هم متحد می شوند و بیگانگان چه آمریکا و چه اروپا غیرقابل اعتماد هستند.

وی با اشاره سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم، تصریح کرد: علل تمام مشکلات اقتصادی کشور مربوط به دشمن و خارج از کشور نیست بلکه سوء تدبیرهای داخلی، فساد برخی مدیران و نگاه غرب گرایانه آنان از جمله عوامل داخلی مشکلات است.

امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: نامه ۲۰ کارشناس به رئیس جمهور یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است که در تذکرات رهبری و تعیین شعارهای سالانه نیز به این راهکارها اشاره شده است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار فساد را اژدهایی هفت سر خواند و ابراز داشت: مقابله با مفسیدین باید قاطع و عادلانه باشد.

جوکار با بیان اینکه آمریکا به خوبی از اقتدار نظامی، صلابت نیروهای مسلح و جانفشانی ملت ایران با خبر است، اظهار کرد: آمریکا با ما جنگ نظامی نخواهد کرد و ما هم با آنان مذاکره نخواهیم کرد چرا که قابل اعتماد نبوده و بی حیاتر از گذشته شده‌اند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره مذاکره با آمریکا گفت: رهبر معظم انقلاب بزرگوارانه و فروتنانه اعلام فرمودند اشتباه کردند که به دلیل اصرار مسئولان اجازه مذاکره را دادند.

وی افزود: این اظهار نظر درس بزرگی برای مسئولان بود که اگر اشتباهی می کنند باید در برابر مردم اشتباه خود را بپذیرند.

جوکار ادامه داد: آمریکا و اروپایی که زمانی به دنبال براندازی جمهوری اسلامی بودند امروزه می دانند که توان این کار را ندارند و از قدرت و نفوذ ایران در جهان هراس دارند.

وی هدف تشکیل گروه اقدام علیه ایران توسط آمریکا را ایجاد و حمایت از اعتراضات و آشوب‌ها و سوء استفاده از مطالبات به حق مردم عنوان و ابراز کرد: ملت ایران مشکلات را تحمل می کند اما سوژه‌ای برای بهره‌گیری دشمن در اختیارشان قرار نخواهد داد.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه نخست زندگی امام باقر علیه السلام را سراسر نور دانست و گفت: در دوران آن امام(ع) فرصتی مطلوب برای مبارزات فرهنگی و ایجاد تشکل های منسجم فرهنگی بوجود آمد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار اضافه کرد: امام باقر(ع) با حداکثر استفاده از شرایط بوجود آمده تشکل‌ها و مبارزاتی را بنا نهاد که در زمان امام صادق علی السلام به اوج خود رسید و امروزه آنچه از علوم در حوزه های علمیه و دانشگاه ها وجود دارد از برکت وجود آن امام(ع) است.

جوکار ادامه داد: بنابر روایتی از آن حضرت(ع) فراگیری دین از مسیر درست آن و برخورداری از عقل معیشتی برای پیاده سازی اقتصاد اسلامی در زندگی و صبر و مقاومت در برابر مشکلات از نشانه های کمال انسان است.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)