تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه


امام جمعه قشم: نیروی انتظامی مظهر رافت، امنیت و اقتدار ملی است


امام جمعه شهرستان قشم نیروی انتظامی را مظهر رافت، امنیت و اقتدار ملی دانست و گفت:  نقش این نیرو در ایجاد امنیت، نظم و آرامش شایسته تقدیر است.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: نمازجمعه تریبون نظام و امام جمعه موظف به حرکت بر اساس رهنمودهای ولی فقیه می‌باشد.

وی امام خمینی(ره) را احیاء‌گر نماز جمعه معرفی و تصریح کرد: نمازهای جمعه مهمترین نقش را در بصیرت افزایی، تقویت باورهای مردم و کمک به مسئولین دارند و آثار آن را همگان در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان بویژه در دوران دفاع مقدس و عصر حاضر شاهد هستند.

امام جمعه شهرستان قشم نمازجمعه را از موثرترین عوامل وحدت مسلمین برشمرد و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم مومنان را به حرکت با شتاب برای حضور در این نماز عبادی سیاسی امر می‌کند؛ و در این هنگام باید هر آنچه مانع حضور می شود را ترک کرد.

حجت الاسلام والمسلمین تارم خاطرنشان کرد: نمایی از جامعیت دین مبین اسلام توجه به عبادت و کسب و کار در کنار یکدیگر است که پس از سفارس به حضور در نمازجمعه مردم را به تلاش و کسب و کار دعوت می‌کند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه هیچگونه وابستگی به افراد، احزاب و جناح‌های گوناگون ندارند، تصریح کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب تبیین‌گر خط مشی است و تمام آنانی که در مسیر اعتلای اسلام و انقلاب در حرکت باشند زیر چتر حمایت ائمه جمعه قرار دارند.

امام جمعه شهرستان قشم تاکید کرد: ارزش‌های اسلامی، انقلاب و ولایت فقیه خط قرمز امامان جمعه و مردم ولایتمدار ایران اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین تارم با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در اجتماع یکصدهزار نفری بسیجیان در ورزشگاه آزادی تهران، افزود: دسیسه‌های آمریکا و مستکبرین عالم قطعا نمی‌تواند در اراده آهنین ملت ولایتمدار و شهید پرور ایران اسلامی خللی وارد کند.

وی اضافه کرد: مشکلات، کمبودها، خود تحریمی و برخی بی تدبیری‌ها در کشور وجود دارد اما ملت بصیر ایران با تبعیت از رهبری، مشکلات را در هم خواهند شکست و این، سیلی دیگری بر چهره استکبار است.

امام جمعه شهرستان قشم انتقام سخت سپاه پاسداران از عاملان حمله تروریستی اهواز را بخش کوچکی از اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: پیام اقتدار کشور با عبور موشک‌های سپاه از بالای سر نظامیان آمریکا و هدف قرار دادن مقر تروریست‌ها به جهان مخابره شد.

حجت الاسلام والمسلمین تارم با گرامیداشت روز نیروی انتظامی، اظهار داشت: نیروی انتظامی مظهر رافت، امنیت و اقتدار ملی است و نقش موثر این نیرو در ایجاد امنیت، نظم و آرامش عمومی جامعه شایسته تقدیر است.

وی در پایان شهادت حضرت امام زین العابدین(ع) را تسلیت گفت.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور از جمله مسئولین حاضر در نمازجمعه این هفته شهرستان قشم بود.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)