تاریخ انتشار:۲۹ آبان ۱۳۹۷ اخبار


امام جمعه قشم: پیروی از سیره نبوی رمز تحقق وحدت جهان اسلام است


امام جمعه شهرستان قشم پیروی از سیره نبوی را رمز تحقق وحدت جهان اسلام دانست و گفت: جامعه اسلامی باید در تمام شئون زندگی خود به پیامبر(ص) اقتدا کنند. 

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین دکتر میثم تارم دوشنبه شب در آئین گرامیداشت آغاز هفته وحدت در مسجد جامع قدیم اهل سنت شهر قشم، اظهار داشت: شادی در مناسبت‌هایی که باعث تغییر و تحولی بزرگ در زندگی فردی و اجتماعی انسان می شود امر فطری است.

دکتر تارم با بیان اینکه هیچ مناسبتی بزرگ‌تر از ولادت و بعثت نبی مکرم وجود ندارد تصریح کرد: بواسطه این دو رخداد مهم، جامعه بشری از گمراهی به سعادت و کمال هدایت شد.

امام جمعه شهرستان قشم افزود: منتقدین برگزاری آئین‌های فرهنگی مذهبی نیز گریزی از فطرت انسانی خود ندارد و به همین علت، سالروز پیروزی انقلاب خود را جشن می‌گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم وجود پیامبر اسلام(ص) را بزرگ‌ترین رحمت الهی به جامعه بشری دانست و اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم تکریم پیامبر(ص) را از وظایف مومنین می‌داند و برگزاری چنین مجالسی در این راستا انجام می‌شود.

دکتر تارم با بیان اینکه در پرتوی تبعیت از سیره نبوی، وحدت امت اسلام تحقق خواهد یافت، اظهار داشت: حضرت محمد(ص) چراغ هدایت و محور وحدت جهان اسلام است.

امام جمعه شهرستان قشم وحدت حاکم بر این جزیره را بیانگر بلوغ فکری مردم دانست و گفت: بواسطه، تجلی این نعمت الهی در قشم، نتیجه مجاهدت علمای شیعه و سنی آگاه به زمان می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر تارم افزود: جامعه اسلامی باید در تمام شئون زندگی خود به سیره و اخلاق پیامبر(ص) اقتدا کنند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)