تاریخ انتشار:۲۶ فروردین ۱۳۹۷ اخبار


امام جمعه قشم: کارکرد مساجد باید احیاء شود


امام جمعه شهرستان قشم گفت: مساجد، مراکز تربیتی هستند که می توانند اهداف عالیه اسلامی را اجرایی کنند و احیاء کارکردهای آنان، بسیاری از مشکلات جامعه را حل خواهد کرد.

به گزاش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار شنبه شب در آئین تکریم و معارفه امام جماعت مسجد امام علی ابن ابیطالب(ع) شهرستان قشم اظهار کرد: تربیت انسان متعالی بر اساس آموزه های قرآنی را می توان از مهمترین اهداف بعثت خاتم الانبیاء(ص) برشمرد.

وی افزود: تمامی مراسمات دینی ریشه در عید بزرگ مبعث دارد چرا که این عید، ترسیم کننده مسیر سعادت بشری در سایه اسلام می باشد.

امام جمعه شهرستان قشم قرآن را تنها نسخه ی نجات بخش نسل جوان و نوجوان از تهاجمات دشمن عنوان و تصریح کرد: خداوند خود عهده دار صیانت از قرآن شده است و آنان که معطر به عطر قرآن شوند نیز در دایره امن الهی قرار خواهند گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بیان اینکه جامعه امروزی به شدت نیازمند ترویج معارف قرآنی و سبک زندگی اسلامی است، خاطرنشان کرد: مساجد، سنگرهای نفوذناپذیر در برابر تهاجمات دشمن و مراکز تربیتی هستند که می توانند اهداف عالیه اسلامی را اجرایی کنند.

جوکار با اشاره به لزوم آسیب شناسی و احیاء کارکرد مساجد، گفت: در زمان رسول خدا(ص)، تمام امورات مهم جامعه با محوریت مساجد انجام می شد و امروزه نیز احیاء این مسئله راه حل بسیاری از مشکلات است.

وی  اظهار کرد: مسجدی را می توان موفق دانست که محوریت امورات جامعه، مرکزیت تصمیم گیری ها، مرتفع نمودن مشکلات مردم، تربیت نیروهای انقلابی، نخبه پروری، مهارت افزایی و آموزش علوم روز را در خود جمع نماید.

امام جمعه شهرستان قشم تصریح کرد: وجود بانک های ربوی یکی از مشکلات اقتصادی- اجتماعی عصر حاضر است که عزم مردم برای ترویج و تقویت صندوق های قرض الحسنه در مساجد از اساسی ترین راهکارهای حل آن می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تاکید کرد: محوریت امام جماعت در مساجد، ضامن شکوفایی و احیاء کارکردهای این مرکز مهم فرهنگی تربیتی است.

طی این آئین حجت الاسلام والمسلمین عرفان پور تکریم و حجت الاسلام احمدپور بعنوان امام جماعت مسجد امام علی ابن ابیطالب علیه السلام شهر قشم معارفه شد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)