تاریخ انتشار:۱۶ آذر ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه موقت قشم: توجه به نماز در مدارس، سلامت جامعه را تضمین می‌کند


امام جمعه موقت قشم راهکار مقابله با معضلات فرهنگی تهدید کننده نسل جوان را اقامه صحیح نماز در مراکز آموزشی دانست و گفت: توجه به نماز در مدارس تضمین‌کننده سلامت جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین علی عرفان‌پور ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم با اشاره پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و هفتمین اجلاس سراسر نماز، اظهار داشت: لزوم توجه به نماز و به‌جای آوردن حق آن، ادای صحیح نماز و لزوم توجه به جنبه تربیتی آن برای نسل جون مهمترین محورهای این پیام را تشکیل می‌دهد.

وی تصریح کرد: توجه به نماز همراه با خضوع و خشوع که همان توجه به نتایج عملی و باطنی نماز برای فرد و جامعه است، اگر به طور عملی در جامعه اجرا شود بسیاری از مشکلات و ناهنجاری‌ها را حل می‌کند.

امام جمعه موقت قشم راهکار مقابله با معضلات فرهنگی تهدید کننده نسل جوان را توجه به اقامه صحیح نماز در مراکز آموزشی دانست و افزود: برنامه‌ریزی درست و هدفمند برای تحقق این امر باید در دستورکار مسوولان قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان‌پور اضافه کرد: آموزش و پرورش در این عرصه از اثرگذارترین مراکزی است و باید برای تضمین سلامت آینده جامعه، مدارس را به نمازخوانی نوجوانان مزین کند.

وی با گرامیداشت روز دانشجو بیان کرد: برخورداری از روحیه ضد استکباری، ضدسلطه، ضد دیکتاتوری و طرفداری از عدالت ابتدایی‌ترین ویژگی‌های دانشجویان جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت قشم نقش‌آفرینی در فراگیرسازی گفتمان انقلابی‌گری، افزایش بصیرت و ارتقاء سطح آگاهی سیاسی و دینی جامعه را از جمله رسالت‌های جنبش دانشجویی در شرایط کنونی برشمرد و ادامه داد: کلید سعادت جامعه در دست دانشجویان قرار دارد و برای انجام رسالت‌های خود باید دشمن‌‍‌شناس و قادر به تحلیل مسائل روز باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان پور گفت: ایفای نقش ابزاری، دور شدن از آرمان‌ها، سطحی نگری و گرفتاری در دام احزاب و جریان های سیاسی از آفت‌هایی است که جنبش‌های دانشجویی را تهدید می‌کند.

 

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)