تاریخ انتشار:۰۶ مهر ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه موقت قشم: حادثه تروریستی اهواز سند رسوایی آمریکا بود/ لزوم ارتقای سطح سواد رسانه‌ای در جامعه


امام جمعه موقت قشم حادثه تروریستی اهواز را سند رسوایی آمریکا دانست و با بیان اینکه باید در جنگ اقتصادی موجود کشور آرایش جنگی داشته باشد بر لزوم ارتقای سطح سواد رسانه‌ای جامعه برای مقابله با جنگ روانی دشمن تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین احمد غلامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با گرامیداشت مناسبات ملی و مذهبی هفته پیش رو، برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان قشم بویژه رژه اقتدار نیروهای نظامی و بسیج دلاور را دلگرم کننده و شایسته تقدیر دانست.

وی با محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز، این جنایت را سند رسوایی آمریکا خواند و تصریح کرد: دشمن به خیال باطل خود با به رگبار بستن مردم و به شهادت رساندن کودکان می تواند در اراده پولادین ملت ایران خللی وارد کند.

امام جمعه موقت قشم افزود: حضور مثال زدنی مردم اهواز و سایر شهرها در تشییع و خاکسپاری شهدای ترور، این پیام را به جهان مخابره کرد که خون شهدا تقویت کننده عزم ملت ایران در ولایتمداری و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی با اشاره به پروتکل نظامی مبنی بر خالی از فشنگ بودن اسلحه‌ به هنگام رژه، خاطرنشان کرد: موشک، فشنگ ملت برای دفاع از خود است و حمله تروریستی اهواز بار دیگر ثابت نمود که تقدیم قدرت دفاعی کشور به دشمن چه تبعات شومی به همراه خواهد داشت.

غلامی تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توان آن را دارد که از عاملین اصلی این حمله در هر کجای عالم که باشند انتقام بگیرد و قطعا با پاسخی کوبنده، گوشمالی سختی به آنان خواهد داد.

غلامی مهرماه را فصل بازگشایی پنجره دانایی، شناخت و معرفت برشمرد و اضافه کرد: بودجه سرانه مدارس ناکافیست و همگان باید یاری‌گر مدارس و دانش آموزان باشند؛ زیرا در قبال تعلیم و تربیت، دولت و ملت هر دو مسئول هستند.

وی با اشاره به دیدار مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی اندونزی با رهبر انقلاب، گفت: عاشورای ۹۷ ظرفیت تبلور یافته جهان امروز بود؛ همه آمدند، و این شکستی دیگر برای دشمن بود.

امام جمعه موقت قشم ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در امتداد عاشوراست و اگر کسی از عاشورا سخن بگوید و در حق انقلاب سکوت اختیار کند، این ظلم به حضرت سیدالشهدا علیه السلام است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی سخنان رئیس جمهور کشورمان در سازمان ملل را عزتمندانه و پیام صریح جمهوری اسلامی ایران توصیف و عنوان کرد: آمریکا در سازمان ملل هیچ دستاوردی نداشت و در نشست شورای امنیت نیز ورق به سود ایران برگشت و بر انزوای آمریکا افزود.

غلامی با بیان اینکه باید برای پیروزی در جنگ اقتصادی موجود، مسئولین تلاش خود را مضاعف و عملکردی انقلابی را سرلوحه کار قرار دهند اظهار داشت: کشور باید آرایش جنگی داشته و ساده زیستی فراموش نشود.

وی ادامه داد: جنگ روانی امپراطوری رسانه‌ای غرب علیه ملت ایران بُعد دیگری از نبرد حق و باطل در عصر حاضر است که می بایست برای سربلندی در آن بر ولایتمداری، ارتقای سطح سواد رسانه‌ای جامعه و تقویت هوشمندی و نگاه انتقادی به اخبار تکیه کرد.

امام جمعه موقت قشم تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی به جمع کردن محصولات خارجی از روی میز مدیران خلاصه نمی‌شود بلکه می بایست خودروهای چند صد میلیونی، اسراف و هزینه‌های نابجا نیز کنار گذاشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی با اشاره به تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان افزود: عده‌ای از مسئولین بازنشسته با تصویب این قانون از سمت خود استعفاء کرده اما برخی در حالی به دنبال راهکاری برای دور زدن قانون هستند که همه باید تابع قانون باشند و تخطی از قوانین نظام اسلامی حرام شرعی است.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)