تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه موقت قشم: زمان تجلی عدالت اسلامی در کشور فرارسیده است


امام جمعه موقت قشم با بیان این مطلب گفت: قوه قضاییه با برخورد قاطع، تسریع دادرسی‌ و اطلاع‌رسانی اقدامات به مردم پیشگام تحقق این امر است.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین علی عرفان‌پور در خطبه های نمازجمعه این هفته قشم اظهار داشت: مردم خواستار برخورد قاطع و به هنگام با اخلالگران و اختلاسگران هستند.

وی با بیان اینکه اطاله دادرسی‌ زمینه نارضایتی عمومی و فرار مجرمین را فراهم می‌آورد، تصریح کرد: امروزه زمان تجلی عدالت اسلامی در کشور فرارسیده و دستگاه قضایی پیشگام تحقق آن است.

امام جمعه موقت قشم افزود: برخورد با مفسدین خرد و کلان با شتابی مطلوب در حال انجام است و در بین باید اطلاع رسانی اقدامات به مردم و نظارت دستگاه‌های ذیربط برای برای جلوگیری از وقوع مفاسد تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان‌پور خاطرنشان کرد: گزارش‌های مردمی نقش بسزایی در مقابله با مفسدین و اخلالگران اقتصادی خواهد داشت و از این رو باید نظارت عمومی در جامعه گسترش یابد.

عرفان‌پور با بیان اینکه مسئولین با عملکردی ضعیف، فعالین اقتصادی با احتکار، گرانفروشی و اخلالگری و افراد مطلعی که سکوت پیشه ساخته‌اند همگی در بوجود آمدن شرایط کنونی نقش دارند، افزود: از مهمترین راهکارهای برون رفت از شرایط موجود تبعیت از رهنمودهای ولی فقیه است.

وی اضافه کرد: خرید به اندازه نیاز و اهتمام عموم به امر به معروف و نهی از منکر بعنوان هدف سیدالشهدا(ع) از قیام، راهکاری دیگر برای غلبه بر جنگ نابرابر اقتصادی است.

امام جمعه موقت قشم ادامه داد: ماه محرم الحرام با حرکت‌های خودجوش مردمی تبلور آیه مودت (بخشی از آیه ۲۳ سوره شوری) در جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان‌پور خاطرنشان کرد: باید جمله گرانسنگ امام راحل(ره) ” این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است” را به یاد داشت و تمام تلاش خود را برای ارتقای کمی و کیفی مراسمات دو ماه محرم و صفر بکار بست.

عرفان‌پور با اشاره به قرارگیری در آستانه فصل بازگشایی مدارس گفت: مردم با مشارکت پرشور در جشن عاطفه‌ها و سپردن کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به کمیته امداد، دانش آموزان بی‌سرپرست و ایتام را دریابند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)