تاریخ انتشار:۲۳ شهریور ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه


امام جمعه موقت قشم: فضاسازی شهری در قشم بویی از محرم ندارد


امام جمعه موقت قشم با بیان این مطلب گفت: بخش مردمی کار برای تعظیم محرم الحرام در قشم انجام و انتظار است مسئولین و متولیان امر نیز نقش خود را ایفا نمایند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین احمد غلامی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قشم اظهار داشت: بُعد مردمی کار در خصوص تعظیم محرم الحرام انجام و مساجد، حسینیه و تکایا مهیاست.

وی تصریح کرد: متاسفانه فضاسازی شهری در قشم بویی از محرم ندارد و انتظار است مسئولین و متولیان همچون مردم ولایی شهرستان نقش خود را در گرامیداشت شعائر الهی ایفا نمایند.

امام جمعه موقت قشم بصیرت افزایی، روشنگری، احیاء ارزش های اسلامی و نمایان شدن نقش موثر بانوان در جامعه را از مهمترین اهداف و نتایج قیام حضرت سیدالشهدا(ع) عنوان و ابراز داشت: انقلاب اسلامی ایران امتداد قیام عاشوراست.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی افزود: تربیت فرزندانی انقلابی و عمق بخشی به بُعد منطقی و عاطفی مکتب عاشورا از مهمترین وظایف بانوان حسینی در عصر حاضر است.

غلامی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از روحانیون و مداحان متدین و انقلابی، اضافه کرد: هیئات مذهبی کلاس درس است و باید بهترین وقت آن به سخنرانی روحانیون بعنوان انتقال دهنده پیام دین و تبیین‌گر معارف اسلامی اختصاص یابد.

وی بیان داشت: اقامه نماز در اول وقت شرعی، عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان مساجد و مقابله با خرافات، شبهات و بدعت‌ها از جمله مواردی است که می بایست مورد توجه ویژه مسئولین هیئات قرار گیرد.

غلامی نمایشگاه بزرگ “از محرم تا حرم” را دستاوردی بزرگ برای جوانان آتش به اختیار قشمی دانست و خاطرنشان کرد: انتظار است تمامی قشموندان از این نمایشگاه فرهنگی هنری موثر بازدید کنند.

امام جمعه موقت قشم با اشاره به ناآرامی های اخیر کشور عراق اظهار کرد: هدف دشمن از ایجاد این اغتشاشات، ناامن نمودن اجتماع عظیم اربعین، تضعیف و اختلاف افکنی بین ایران و عراق بود که جوانان بصره با آب و جارو کردن کنسولگری و برافراشتن پرچم ایران در آن دشمنان را ناکام گذاشتند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی پیام موشکی سپاه به حزب دموکرات کردستان را نشان دهند گوشه‌ای از اقتدار جمهوری اسلامی ایران عنوان و ابراز داشت: ما بر سر اقتدارمان با هیچکس مذاکره نخواهیم کرد.

غلامی با بیان اینکه بخشی مهمی از مشکلات اقتصادی موجود ناشی از عدم مدیریت و خیانت شمار محدودی از مسئولین است، تصریح کرد: مردم ناراضی هستند و آنانی که با عملکرد خود به دنبال تضعیف پایه های نظام‌اند این هشدار را بشنوند که مردم آنان را پایین می کشند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)