تاریخ انتشار:۰۲ آذر ۱۳۹۷ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه, ستاد نماز جمعه


امام جمعه موقت قشم: نتیجه اقدامات دولتمردان باید در سفره مردم احساس شود


امام جمعه موقت قشم گفت: نتیجه اقدامات دولتمردان برای ساماندهی اوضاع اقتصادی باید در سفره مردم، بویژه قشر فقیر جامعه احساس شود.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین علی عرفان‌پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قشم با گرامیداشت هفته وحدت، اظهار داشت: انحراف در عقیده از مهمترین عوامل ایجاد تفرقه در بین امت اسلام است.

وی ائمه اطهار(ع) را منادی وحدت در طول تاریخ بشری دانست و تصریح کرد: هیچگونه مطلب مخالف با وحدت در روایات اهل بیت(ع) یافت نمی شود و عمر گرانبای خود را در راستای اصلاح باورها و تقویت بنیه اعتقادی جامعه اسلامی سپری کرده‌اند.

امام جمعه موقت قشم با بیان اینکه ترویج تجمل‌گرایی، وحدت و همدلی مردم و مسئولان را خدشه‌دار می‌کند، افزود: جامعه اسلامی باید سیره نبوی را الگو قرار دهد و مردم و مسئولان آن از تشریفات فاصله بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان‌پور اضافه کرد: انحرافات اعتقادی، اقتصادی، اخلاقی و جنسی از معضلاتی است که در طول تاریخ، امت اسلام را مورد تهدید قرار داده و امروزه نیز دشمنان به دنبال گسترش آن در کشورهای اسلامی هستند.

وی همکاری مردم و مسئولان را راهکار عبور از مشکلات اقتصادی عنوان و ابراز داشت: مردم باید تخلفاتی را که در بازار مشاهده می‌کنند به مسئولان مربوطه گزارش نمایند و در مقابل مسئولان نیز با اقدام به موقع و تقویت نظارت‌ها در صحنه حاضر باشند و نتایج را به جامعه اعلام کنند.

امام جمعه موقت قشم تاکید کرد: نتیجه اقدامات دولتمردان برای ساماندهی اوضاع اقتصادی و قیمت‌ کالاها باید در سفره مردم احساس شود و بدانند که ارائه آمار و ارقام پذیرفته نیست.

حجت الاسلام والمسلمین عرفان‌پور با اشاره به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، گفت: تفکر و فرهنگ بسیجی مهم‌تر از نام بسیج است و باید در راستای تقویت این تفکر در جامعه، بویژه در سطوح مدیریتی بیشتر تلاش شود.

عرفان‌پور، ساده‌زیستی، مردم‌باوری، خدامحوری، مجاهدت و ایثار را از مولفه‌های تفکر بسیجی برشمرد و اظهار داشت: پیروزی، حفظ و استمرار انقلاب اسلامی وام‌دار بسیج است و بسیجی خود را وقف اسلام و ارزش‌های اسلامی می‌داند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)