تاریخ انتشار:۲۰ بهمن ۱۳۹۶ اخبار


بیانات صریح امام جمعه شهرستان قشم خطاب به وزیر کشور


بیانات صریح امام جمعه شهرستان قشم خطاب به وزیر کشور در نشست مشترک وزیر کشور با علماء، روحانیون، معتمدین، منتخبین مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا و مسئولین شهرستان قشم در تالار آینه قشم

* حل مشکلات قشم نیازمند شتابی فوق العاده است

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار خطاب به وزیر کشور کشور با بیان اینکه مردم دستاوردهای انقلاب را به خوبی می شناسند، افزود: مردم بارها در تجمعات مختلف ملی و مذهبی قدردانی بودنشان از نظام اسلامی را به اثبات رسانده اند.

جوکار تصریح کرد: من باید بی ملاحظه زبان گویای مردم باشم و مطالبات آنان را بیان کنم؛ مسئولین باید مردم را بشناسند، قدردان و خدمتگزار آنان باشند.

وی با اظهار اینکه در بحث امنیت، قشم هیچ مشکلی ندارد وقشموندان با حضور نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و نظامی و انتظامی و سپاه وجود دشمن در آب های هم جوار را حس نمی کنند، گفت: با وجود اینکه آن چه خوبان همه دارند قشم یکجا دارد و باید بواسطه قشم در تمام هرمزگان هیچ گدا و فقیری وجود نداشته باشد اما مردم در این جزیره چند بعدی همچنان مشکلات معیشتی دارند.

امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: در مرکز شهر قشم خانه های شبه کپر و فقرای عدیده ای هستند که برای حمایت و رسیدگی به آنان مجبور به خالی کردن صندوق صدقات جاهای دیگر هستیم؛ اقدامات خوبی در حال انجام است اما حقیقت مطلب این است که شتابی فوق العاده نیاز می باشد.

 

* ایجاد اشتغال، تنها راه درمان قاچاق

حجت الاسلام والمسلمین جوکار اعتیاد، مشروبات الکلی، فساد و قاچاق را معضلات اجتماعی شهرستان قشم برشمرد و عنوان کرد: کدام مسئول می تواند وجود قاچاق در قشم را انکار کند؟ این که گفته شود ما مسئله قاچاق را حل کردیم، تمام شد!!! کجا تمام شد؟ با یک مصاحبه حل می شود؟!!! قاچاق درمانش یک چیز است و آن اشتغال است.

جوکار ادامه داد: این که گفته شود بله ما فلان قاچاقی را صدا کردیم آمد در اتاق ما باهم صحبت کردیم و پدیده قاچاق تموم شد! به همین سادگی با یک دعوت از قاچاقی در اتاق شما مسئله قاچاق تمام می شود!!! این حرف هایی است که امروزه اگر کسی بخواهد بگوید مردم که هیچ، بچه ها هم به آن می خندند.

* مردم از دوگانگی مدیریتی در قشم به شدت ناراضی اند

امام جمعه شهرستان قشم دوگانگی مدیریتی را از اساسی ترین مشکلات قشم عنوان و ابراز کرد: استدعای مردم قشم از جنابعالی که سکان دار مجموعه حاکمیتی کشور یعنی وزارت کشور هستید، تقویت فرماندار و فرمانداری است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به نارضایتی مردم از تضعیف مجموعه فرمانداری در شهرستان قشم، تاکید کرد: مردم قشم خواهان اجرای قانون هستند؛ همان قانونی که قشم را شهرستان دانسته و شهرستان باید فرمانداری داشته باشد.

جوکار افزود: اگر احساس می کنید فرمانداری در این حد و قواره برای قشمی که بسیار مهم می باشد کوچک است، فرمانداری را توسعه دهید و تقویت کنید نه این که اجازه داده شود مجموعه فرمانداری روز به روز تضعیف شود.

وی با تصریح اینکه مجموعه شهرداری در قشم اجازه استفاده از اختیاراتش را ندارد،خاطرنشان کرد: شهردار یا نباید باشد و یا اگر هست باید محکم پای آن ایستاد؛ شهردار و شورای شهر منتخب مردم اند، باید آنان را به حساب آورد.

امام جمعه شهرستان قشم تاکید کرد: باید با ارائه راهکار مناسب به نحوی مسئله دوگانگی مدیریتی که سال ها است در قشم وجود دارد را حل نمود.

* قشم حالتی شترمرغی به خود گرفته و این مسئله بازرگانان را متحیر کرده است

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بیان اینکه بازرگانان در قشم به علت حالت شتر مرغی که پیش آمده دچار تحیر اند، اظهار کرد: یک روز به آنان گفته می شود که در منطقه آزاد هستید و نیازی به ارائه اظهار نامه مالیاتی نیست و بعد از مدتی گفته می شود که فلان قدر بدهی دارید چون اظهار نامه ارائه نکرده اید!!!

جوکار ادامه داد: بازرگانان می گویند معافیت داریم و گفته اند نیازی به ارائه اظهار نامه وجود ندارد و در پاسخ می شنوند که هر کس گفته برای خودش گفته!!! در این بین تکلیف بازرگانان چیست؟!!!

* تفویض اختیار وزرا به ضرر قشم است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: سازمانی که خود زیر مجموعه ای از وزارت اقتصاد است چرا باید وزرای دیگر به او تفویص اختیار کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تفویض اختیار وزرا را به ضرر قشم دانست و تصریح کرد: حرف دل مردم همین است و از من خواسته اند، تماس گرفته اند، پیغام داده اند، آمده اند که آقا این حرف ها را شما از زبان ما بگوئید؛ سازمانی که خودش زیر چتر جای دیگری است نمی شود که بگویند همه چیز زیر چتر آن باشد؛ تفویض اختیار وزرا به ضرر قشم است.

 

* تکمیل پل خلیج فارس از مطالبات اصلی مردم قشم است

جوکار با اشاره به آغاز پروژه پل خلیج فارس در دولت نهم و دهم، اظهار کرد: اگر اشتباه بوده چرا شروع شد!!! و اگر درست است چرا ادامه پیدا نمی کند!!! در این مناطق میلگرد، آهن و بتن عمر محدودی دارند و الان پنج سال است سرمایه ملی در دریا رها شده است.

وی موکد ساخت: پل خلیج فارس وسیله ارتباطی مردم قشم است و تکمیل آن بخش زیادی از محرومیت های این جزیره را مرتفع می نماید.

 

* اخذ عوارض ورود به جزیره از قشموندان پول زور است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: چرا از مردم قشم برای ورود به خانه خودشان عوارض می گیرید!!! مردم قشم در جزیره محصور هستند و اگر بخواهند از بندرعباس یا از بندرخمیر به خانه ی خود برگردند باید عوارض ورود به جزیره بپردازند!!!

حجت الاسلام والمسلمین جوکار اخذ عوارض ورود به جزیره از قشموندان را پول زور دانست و تصریح کرد: اولا که این پول زور را نباید از مردم قشم بگیرند، حالا که می گیرند بابت چه چیز؟ هیچ خدماتی در فاصله ۶۰ کیلومتری راه از اسکله لافت تا شهر قشم ارائه نمی شود.

جوکار اضافه کرد: در این مسیر با وجود عوارضی که می گیرند یک نمازخانه و استراحتگاه وجود ندارد و هیچ امکاناتی برای مردم فراهم نشده است.

وی ادامه داد: از مقام عالی وزارت کشور خواهشمندیم در این خصوص دستورات لازم را صادر فرمایند؛ چاره اندیشی و راه حلی ارائه شود؛ مسافر در عمرش و یا سالی یک بار می خواهد به قشم بیاید، عوارض ورودی بگیرید اما از قشمی به چه عنوان!!! این مبنا ندارد!!!

 

* قانون تردد خودروها با پلاک مناطق آزاد به سرزمین اصلی برای همه یکسان باشد

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به وجود امکان تردد خودرو  با پلاک منطقه آزاد به سرزمین اصلی در مناطق آزادی نظیر اروند و انزلی، اظهار کرد: چرا باید از همه جهت در حق مردم قشم اجحاف شود!!! به خدا قشموندان این قدر سرمایه دار نیستند که یک ماشین در داخل جزیره داشته باشند و یک ماشین خارج از آن.

حجت الاسلام والمسلیمن جوکارخطاب به وزیر کشور افزود: مردم قشم خواهان یکسان سازی قوانین برای تمام مناطق آزاد هستند و از جنابعالی می خواهند به نحوی امکان عبور خودروهای پلاک قشم به سرزمین اصلی را فراهم آورید.

 

  1. احمد گفت:

    احسنت امام جمعه محترم بیانات شما درد دل مردم است قشم بود متسکرم

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)