تاریخ انتشار:۰۱ فروردین ۱۳۹۳ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه


تحقق شعارسال۹۳منوط به اجرای اقتصاد مقاومتی ازسوی مردم و مسوولان است


نماز جمعه این هفته قشم با حضور مردم متدین قشم در مصلی امام علی (ع) این شهرستان و به  امامت حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان اقامه شد. امام جمعه قشم در اولین روز سال ۱۳۹۳ ضمن تبریک فرارسیدن سال نو به همه هموطنان گفت : این ایام فرصت مناسبی است برای انجام صله رحم […]

نماز جمعه این هفته قشم با حضور مردم متدین قشم در مصلی امام علی (ع) این شهرستان و به  امامت حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان اقامه شد.

thumbA9GYOZ1Z

امام جمعه قشم در اولین روز سال ۱۳۹۳ ضمن تبریک فرارسیدن سال نو به همه هموطنان گفت : این ایام فرصت مناسبی است برای انجام صله رحم و و رسیدگی به نزیدکان و کسانی که ارتباط دینی و حق وحقوق بر گردمان دارند.

وی مقارن شدن سال جدید را با ایام فاطمیه نشانه ای برای الگوگرفتن از این بانوی بزرگوار اسلام دانست و تکریم از مادران علی الخصوص مادران شهدا از همه مونین خواستار شد.

وی  با اشاره به نام گذاری و انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری افزود : خلق اصطلاحات توسط  مقام معظم رهبری علاوه بر جریان سازی در جامعه تاثیرات بین المللی  هم بدنبال دارد چون دشمنان ما می دانند ملت ایران همواره از رهبر معظم انقلاب تبعیت دارند و دولتمردان آن را سرلوئحه عمل خود قرار می دهند.

 حجت الاسلام جوکار فرهنگ و اقتصاد را از مقوله هایی عنوان کرد که سالها مورد توجه و مطالبه رهبر انقلاب بوده است .وی ادامه داد : در سال قبل حماسه سیاسی توسط مردم در انتخابات ریاست جمهوری خلق شد و با حضور بیش از هفتاد درصدی ملت به واقعیت مبدل شد .

امام جمعه قشم با اشاره به پیام مقام معظم رهبری عنوان کرد : در خصوص مسایل اقتصادی دولت می بایست به معیشت مردم توجه ویژه داشته باشد و با توجه به اقتصاد مقاومتی و حمایت تولید داخلی کاری کرد تا دشمنان نتوانند با تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران اقدامی انجام دهند.

وی سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی را چراغ راه  مسئولین نظام دانست و بیان داشت: با عمل به فرمایشات رهبر انقلاب، کشور  ایران خواهد توانست به عنوان اقتصاد تاثیر گذار در منطقه تبدیل شود  لذا همه مردم با عزم ملی و همچنین مسئولین با مدیریت جهادی در این امر ملی تلاش نمایند.

امام جمعه قشم گفت: مردم و مسوولان دست در دست یکدیگر با اجرای اقتصاد مقاومتی شعار امسال رهبری را محقق کنند.

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه قشم افزود: برای تحقق این شعار همانطور که رهبری در پیام نوروزی خود اعلام کردند به عزم ملی از سوی مردم و مدیریت جهادی از سوی مسوولان نیاز است.

وی گفت: در اقتصاد مقاومتی مردم و مسوولان نباید منتظر باشند تا تحریم ها برداشته شود و آنگاه حرکت خود را آغاز کنند، بلکه همه اقشار به سهم خود باید وارد عرصه شوند تا اقتصاد کشور در هر شرایط در مسیر عادی خود پیش برود.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در نامگذاری امسال هم به اقتصاد و هم به فرهنگ تاکید ویژه کردند، گفت: ما باید به سمت اسلامی کردن این دو مقوله در کشور حرکت کنیم و بخصوص فرهنگ را طوری برنامه ریزی کنیم که در سبک زندگی همه مردم تاثیر مستقیم بگذارد.

خطیب نماز جمعه قشم گفت: دنیا قبول کرده که همه مردم ایران تابع ولایت فقیه است و خط مشی که رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال تعیین می کنند، نه تنها در داخل بلکه در خارج از کشور تاثیرگذار است.

حجت الاسلام جوکار همچنین انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران را مایه امید ملت ایران خواند و اظهار امیدواری کرد که دولت یازدهم با تدبیر درست خود، امید ملت ایران را برای رفع موانع و مشکلات پیش رو محقق سازد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)