تاریخ انتشار:۱۲ اسفند ۱۳۹۴ اخبار, شورای فرهنگ عمومی


جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم برگزار شد


با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، جلسه این شورا در شهرستان قشم برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ با حضور حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان، عزت کمال زاده فرماندار، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سایر اعضا شورای فرهنگ عمومی ، […]

با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، جلسه این شورا در شهرستان قشم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ با حضور حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان، عزت کمال زاده فرماندار، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سایر اعضا شورای فرهنگ عمومی ، جلسه این شورا در محل سالن رشد شهرستان قشم برگزار شد.

 

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم به وضعیت فرهنگی شهرستان اشاره کرد و گفت: در شهرستان قشم بواسطه آمار بالای طلاق، قاچاق کالا و مواد مخدر و مشروبات الکلی و موارد دیگر نظیر عفاف و حجاب  وضعیت فرهنگی زیاد مطلوب نیست.

 

وی ادامه داد: بخش عمده ای از این ناهنجاری ها در سطح شهرستان مربوط به مهاجر پذیر بودن و مسافر پذیر بودن جزیره است که طبعا وضعیت فرهنگی قشم را نسبت با سایر نقاط کشور متغیر کرده است.

 

امام جمعه قشم افزود: این معضلات بر مردم قشم تحمیل شده است زیرا مردم منطقه با باورهای عمیق دینی و فرهنگ اصیل  خود زندگی می کنند و نقش زیادی در معضلات اجتماعی و فرهنگی ندارند.

 

وی راه حل کاهش معظلات فرهنگی را بها دادن به جلسات شورای فرهنگ عمومی و تصویب قوانین عملی و ملزم ساختن نهادها و متولیان امر به انجام امور محوله عنوان کرد و افزود: شورای فرهنگ عمومی به علت حضور همه نهادهای مهم فرهنگی و امنیتی  شهرستان در آن یک شورای تاثیر گذار و راه حل کلی برای برنامه ریزی در جهت جلوگیری و کاهش معظلات فرهنگی و اجتماعی است.

 

حجت الاسلام جوکار وحدت شیعه و سنی در منطقه و همچنین وجود منطقه آزاد را ظرفیت های غنی دانست که به واسطه بهره بردن درست از انها می توان ضمن ارائه کارهای فرهنگی در شهرستان، شاهد فقر زدایی در جزیره قشم و استان هرمزگان بود.

 

IMG_5562 IMG_5565

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)