تاریخ انتشار:۱۲ بهمن ۱۳۹۴ اخبار


جلسه ماهانه روحانیون شهرستان قشم برگزار شد


با حضور حجت الاسلام والمسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ومشاور عالی قوه قضائیه جلسه ماهانه روحانیون شهرستان قشم برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ در این جلسه که در سالن اجتماعات حوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم به […]

با حضور حجت الاسلام والمسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ومشاور عالی قوه قضائیه جلسه ماهانه روحانیون شهرستان قشم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ در این جلسه که در سالن اجتماعات حوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم به دغدغه های روحانیت شهرستان پرداخت و گفت: روحانیت به علت درک درست شرایط جامعه دغدغه هایی دارد که باید با استفاده از قران و اهل بیت که غنی ترین داروخانه و شفاخانه هستند دغدغه ها را در جهت حل انان کاهش داد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار وجود منطقه آزاد و بخش های مختلف آن سازمان را برکتی برای شهرستان عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد قشم با مدیریت خوب برکت و ظرفیتی است که باید در جهت توسعه فرهنگ از ان استفاده کرد.

وی گفت: در سطح شهرستان روحانیون به عنوان موتور محرک فرهنگ با مسئولین مختلف تعامل خوب و سازنده ای دارند که می طلبد این همکاری و تعامل بست و گسترش یابد.

امام جمعه شهرستان قشم همچنین به بحث عفاف و حجاب در سطح جزیره اشاره کرد و گفت : در سطح شهرستان وضعیت حجاب نسبت به برخی نقاط کشور حجاب قابل قبول تری وجود دارد که مطلوب نیست و برای بهتر شدن وضعیت باید برنامه ریزی شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر واعظی نیز در این جلسه گفت: برای مقابله با تفکرات سلفی گری و جریانات تکفیری نیاز است بخشی از روحانیت و طلاب در دوره های اموزشی چند مرحله ای شرکت کنند و در جهت پاسخگویی به شبهات اقدام کنند.

مشاور عالی قوه قضائیه ادامه داد: یقینا طی چند سال آینده داعش از بین خواهد رفت اما افکار داعشی به علت ریشه دار شدن آن ادامه خواهد داشت که نیاز است با این تفکرات به شکل جدی مقابله کرد.

دکتر واعظی برای تقویت فرهنگ دفتر تبلیغات اسلامی حاضر است کتاب ها و جزوات و محصولات فرهنگی متنوعی را اماده و در اختیار متولیان فرهنگ شهرستان قشم قرار دهد.

IMG_4670 IMG_4672

IMG_4673IMG_4674

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)