تاریخ انتشار:۰۶ دی ۱۳۹۲ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه


حجت الاسلام والمسلمین جوکار: ۹ دی حماسه مردم ایران در سرکوب فتنه گران


نماز جمعه این هفته قشم با حضور پرشکوه  اقشار مختلف مردم در مصلی امام علی (ع)  و با امامت حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه این شهرستان اقامه شد. در خطبه اول این هفته نماز جمعه حجت الاسلام والمسلمین جوکار به ادامه بحث  دین گریزی و عوامل آن پرداختند و با اشاره به آیاتی […]

نماز جمعه این هفته قشم با حضور پرشکوه  اقشار مختلف مردم در مصلی امام علی (ع)  و با امامت حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه این شهرستان اقامه شد.

در خطبه اول این هفته نماز جمعه حجت الاسلام والمسلمین جوکار به ادامه بحث  دین گریزی و عوامل آن پرداختند و با اشاره به آیاتی از قران کریم دو الگوی منفی زنان رامعرفی کردند.ایشان در ادامه،  بزرگترین الگوی منفی را از دیدگاه قرآن کریم شیطان دانستند وبا اشاره به یادآوری قرآن نسبت به خطر شیطان برای انسان افزودند: سر منشا و سر دسته همه الگوهای نادرست شیطان است و تنها راه مبارزه با شیطان اطاعت از خداوند و الگوهای مثبت قرآنی همچون رسول خدا حضرت محمد مصطفی (ص) است.

امام جمعه قشم درابتدای  خطبه دوم ، در باب توصیه به تقوا، دهمین ویژگی عباد الرحمن را شرکت نکردن در مجالس و مراسمات گناه دانستند و افزودند: عبادالرحمن و بندگان خوب خدا کسانی هستند که وقتی به مجالس گناه دعوت شدند از رفتن به این مجالس امتناع می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه به اربعین حسینی واجتماع  خیل عظیم عزاداران حسینی  در کربلا اشاره کردند و افزودند: این اجتماع بزرگ میلیونی عزاداران حسینی در واقع کورکننده دشمنان است ، آنهایی که نمی توانند ببیند امت چگونه گرداگرد ضریح مطهر امامشان پروانه وار می چرخند ودلباخته آن حضرت هستند در جاهایی انفجار ایجاد می کنند و قبرها را ویران می کنند اما نمی توانند قلبهای عاشق را ویران کنند.

حاج آقا جوکار در ادامه به ۷ دی و تشکیل نهضت سواد آموزی به دستور امام راحل(ره) اشاره کردند و افزودند: بنابر سفارش رسول خدا مبنی بر واجب بودن علم اندوزی بر همه زنان و مردان، اما با کمال تاسف ما اکنون در کشور حدود ۹ میلیون نفر بی سواد داریم که مربوط به سن زیر ۶۰ سال می شود. ایشان افزودند: هر چند از اول انقلاب کارهای بسیاری برای ریشه کن کردن بی سوادی انجام شده اما ما باید به جایی برسیم  که در کشور بی سوادی را از بین ببریم.

امام جمعه قشم در ادامه سخنان خود به ۹ دی اشاره کردند و افزودند: ۹ دی حماسه بزرگ مردم ایران در سرکوب فتنه گران و خانه نشین کردن بداندیشان بود این روز، روز تجلی بصیرت و ولایتمداری مردم ایران بدنبال فتنه سال ۸۸ که فتنه گران همه جا را به آشوب کشیدند و به مقدسات مردم توهین کردند به دنبال سخنرانی مقام معظم رهبری مردم لبیک گویان به صحنه آمدند و حماسه ای جاودان آفریدند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه به یکی از مشکلات مردم قشم اشاره کردند و افزودند: یکی از مشکلات مردم قشم تصمیماتی است که به طور مقطعی بعضی از مدیران می گیرند، یکی از این تصمیمات تغییراتی است که در بحث عوارض رفت آمد مردم این منطقه بوجود آمده است. با همکاری های انجام شده بنا بر این بود که از ساکنین این جزیره برای ورود به جزیره  پولی دریافت نکنند اما متاسفانه دیده شده ورودی و خروجی اسکله لافت بازهم عوارض دریافت می شود این عوارض را به چه حقی باید بگیرید؟ برای چه باید از مردم پول بگیرید؟ آیا جای دیگری از دنیا هم به این شکل وجود دارد که اگر کسی بخواهد به خانه خودش به شهر خودش برود پولی به عنوان عوارض از وی گرفته شود؟ مردمی که در هفته چند بار باید این مسیر را بروند چرا باید پول بدهند؟  ایشان در ادامه این سخنان با تذکر دادن نسبت به واژه بومی و غیر بومی ادامه دادند: این واژه کاملا نادرستی است همه کسانی که در این جزیره ساکن هستند بومی این جزیره می باشند.

ایشان در ادامه به هفته وقف اشاره کردند و وقف را از سنتهای مهم اسلامی  و سرمایه گذاری برای اخرت دانستند و در آخر نیز ایام شهادت رسول گرانقدر اسلام حضرت محمد(ص)و حضرت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) را نیز تسلیت گفتند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)