تاریخ انتشار:۱۵ فروردین ۱۳۹۳ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه


شعار امسال با حضور پررنگ مردم در اقتصاد و فرهنگ محقق می شود


مراسم دشمن شکن نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با حضور مردم متدین و به امامت حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان ودر محل مصلی امام علی (ع) اقامه شد. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم ؛ نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با حضور مردم متدین در مصلی امام علی (ع) اقامه شد. در خطبه […]

مراسم دشمن شکن نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با حضور مردم متدین و به امامت حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان ودر محل مصلی امام علی (ع) اقامه شد.

IMG_4104

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم ؛ نماز جمعه این هفته شهرستان قشم با حضور مردم متدین در مصلی امام علی (ع) اقامه شد.

در خطبه اول حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم به بیان ویژگی ها و فضائل حضرت زهرای مرضیه(س) پرداختند و ایشان را  کوثر قرآن دانستند و و اوج اسلام خواهی در دنیا را از برکت وجودی حضرت زهرا دانستند.

در خطبه دوم نماز جمعه امام جمعه قشم گفت: شعار تعیین شده از سوی رهبری برای امسال تحقق پیدا نخواهد کرد، مگر اینکه مردم نقش خود را در عرصه فرهنگ و اقتصاد به خوبی ایفا کنند.

حجت الاسلام رضا جوکار در مورد نقش اقتصاد و فرهنگ و با دعوت از مردم برای ایجاد تحول اساسی در عرصه اقتصاد و فرهنگ در سال جدیدافزود : این دو مکمل یکدیگر ولی فرهنگ از اقتصاد مهم تر است و اقتصاد زمانی اصلاح می شود که فرهنگ جامعه اصلاح شود.

به گفته وی اصلاح فرهنگ از ریشه و خانواده که شالوده شخصیت انسان ها از آنجا شکل می گیرد، باید شروع شود و این انتظار که فرهنگ جوانان از دوره دانشجویی اصلاح شود، انتظار بجایی نیست.

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه قشم افزود: دولت به عنوان قوه مجریه و سایر قوا هیچکدام به تنهایی نمی توانند در تحقق این شعار بدون کمک و مشارکت مردم گام بردارند.

خطیب نماز جمعه قشم همچنین به تشریح مناسبت های هفته پیش رو پرداخت و با اشاره به اینکه ۲۰ فروردین سالروز قطع رابطه ایران آمریکا در سال ۱۳۵۹ و همچنین روز ملی فناوری هسته ای است، گفت: همانطور که امام راحل فرمودند دولت بعد از قطع تمام وابستگی های خود به آمریکا با اجازه ملت ایران می تواند در حد روابط عادی مانند سایر کشورها با این کشور رابطه برقرار کند قطع رابطه از طرف آمریکا بود و به این نتیجه رسیده بود که نمی تواند منافع خود را از ایران کسب کند و از طرفی  استقلال ، عزت و فناوری هسته ای ایران ثمره همین قطع رابطه است.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مورد رابطه ایران و آمریکا بیان داشت: نباید به لبخند آمریکایی ها دلخوش کرد و دلیل همه دعواهای آمریکا با ایران را نه دستیابی ایران به فناوری هسته ای و موضوعاتی مانند حقوق بشر، دمکراسی و انتخابات بلکه استقلال، عزت و اسلام خواهی ایرانیان است.

وی با استناد به سخنان رهبری قطع رابطه ایران با آمریکا را مایه پیشرفت ایران دانست و دلیل همه دعواهای آمریکا با ایران را نه دستیابی ایران به فناوری هسته ای و موضوعاتی مانند حقوق بشر، دمکراسی و انتخابات بلکه استقلال، عزت و اسلام خواهی ایرانیان دانست.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به انواع فشارهای نظامی، سیاسی و اقتصادی آمریکا در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به جمهوری اسلامی ایران روند مذاکرات ایران با غربی ها را در این مدت همیشه توام با فشار و تهدید از سوی غربی ها خواند و گفت: همانطور که رهبری فرمودند ملت ایران قائل به مذاکره منطقی است و تهدید و فشار را در این مذاکرات نمی پذیرد.

وی همچنین از قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا درباره روابط کشورهای عضو این اتحادیه با جمهوری اسلامی ایران به شدت انتقاد کرد و از آنها خواست در امور داخلی ایران دخالت نکنند  و  گفت : مسئولین بدانند همانطور که رهبر فرمودند این ملت اجازه نخواهد داد غرور ملی ایران خدشه دار شود و هیچ گاه تحت فشار کشورهای غربی حاضر به مذاکره نخواهیم بود..

امام جمعه قشم همچنین از برگزار کنندگان آیین های ایام فاطمیه اول و دوم در قشم و دست اندرکاران سفرهای نوروزی جزیره بخاطر ارائه خدمات به مسافران در ایام تعطیلات نوروزی قدردانی کرد.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)