تاریخ انتشار:۱۳ مهر ۱۳۹۷ اخبار, ستاد نماز جمعه


عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: نمازجمعه مانور اقتدار اسلام است


عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، نمازجمعه را مانور هفتگی اقتدار اسلام و امامان جمعه را محور هدایت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جامعه دانست.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین حبیب‌الله غفوری عضور شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با حضور در نمازجمعه شهرستان قشم، حکم انتصاب امام جمعه جدید قشم را قرائت کرد.

وی در سخنرانی پیش از قرائت حکم، با بیان اینکه خداوند متعال بنیانگذار نمازجمعه است، اظهار داشت: نمازجمعه سیاست و عبادت را در کنار هم دارد و جامعیت دین اسلام را متجلی می‌کند.

این عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: نماز عبادی سیاسی جمعه، خط بطلانی است بر دسیسه‌های دشمنان بویژه استعمار پیر که ترویج تفکر جدایی دین از سیاست را دنبال می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری تبیین دین و سیره معصومین(ع) را از کارکردهای نمازجمعه دانست و افزود: امام جمعه باید الگوی عملی پایبندی به تقوا و دیانت در جامعه باشد.

وی با بیان اینکه نمازجمعه مانور هفتگی اقتدار اسلام و مسلمانان است، گفت: پیام این فریضه الهی به دشمنان، ایستادگی و ولایتمداری در دفاع از توحید تا سر حد جان است.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، امامان جمعه را محور هدایت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جامعه دانسته، همکاری و هماهنگی تمامی مسئولین با ائمه جمعه به عنوان محور وحدت را خواستار شد.

حجت الاسلام والمسلمین غفوری خاطرنشان کرد: امام جمعه جدید قشم شخصیتی فرهیخته، متواضع، مردمی، واقع‌بین و مشورت‌پذیر است.

پیش از این آیین مسئولین و معتمدین شهرستان قشم با حضور در محل دفتر امام جمعه، حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه جدید قشم را تا محل مصلی امام علی(ع) شهر قشم برای اقامه نخستین نماز جمعه ایشان در شهرستان، همراهی کردند.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)