تاریخ انتشار:۰۲ آذر ۱۳۹۲ اخبار, خطبه هاي نماز جمعه
حجت الاسلام رضا جوكار

نظام اسلامی ایران با ملت ها و دولت ها دشمنی ندارد


امام جمعه قشم گفت: نظام اسلامی ما با ملت ها و دولت ها دشمنی ندارد، بلکه با استکبار دشمن است. حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم با تشریح سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان بسیج سراسر کشور افزود: طبق نظر حضرت آیت الله خامنه ای ما با […]

امام جمعه قشم گفت: نظام اسلامی ما با ملت ها و دولت ها دشمنی ندارد، بلکه با استکبار دشمن است.

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم با تشریح سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان بسیج سراسر کشور افزود: طبق نظر حضرت آیت الله خامنه ای ما با کسانی مقابله می کنیم که روحیه، منش و روش استکباری دارند و در جهت تضعیف ملت ها گام برمی دارند.

وی از این منظر به مقوله تحریم ها نیز اشاره کرد و گفت: کسانی که بر طبل تحریم می کوبند ملت ایران و ایمان و عزت این مردم را نشناخته اند و فکر می کنند با تشدید تحریم ها این ملت به زانو درخواهد آمد.

به گفته خطیب نماز جمعه این هفته قشم، خود آمریکا نیز به کارساز نبودن تحریم ها به خوبی واقف است و به همین خاطر دم از آماده بودن همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی می زند.

وی با اشاره به اینکه تحریم ها از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی برعلیه ملت ایران شروع شده بود تصریح کرد: این تحریم ها در طول سی و چند سال بعد از انقلاب نه تنها تاثیری بر روحیه مقاوم این ملت نگذاشته، بلکه زمینه اتکا کشور به ظرفیت های داخلی و بخصوص دانشمندان جوان ایرانی را فراهم ساخته است.

حجت الاسلام جوکار پیشرفت های کشور در عرصه های علمی، فنی و نظامی را دستاورد تحریم ها دانست و گفت: دشمن به خوبی می داند ملت ایران که با دست های خالی در اول انقلاب در مقابل تهاجم ناجوانمردانه متجاوزان ایستاد، امروز با این نیروهای مخلص و مقاوم و این تجهیزات پیشرفته به خوبی در مقابل هرتعرضی به خاک میهن اسلامی خواهد ایستاد.

امام جمعه قشم در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته قشم به تشریح و تبیین شاخص های نظام استکباری از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخت و یادآور شد: خود برتربینی، دخالت در امور دیگران، انکار حقوق مسلم ملت ها، اختلاف افکنی و دشمنی با ملت های مستقل از جمله این شاخص هاست.

وی به مذاکرات جاری ژنو نیز اشاره کرد و گفت: اگر تیم مذاکره کننده ایران که با اختیارات کامل در این دور از مداکرات هسته ای با کشورهای پنج بعلاوه یک شرکت دارد به توافق دست یابد یا توافق حاصل نشود، این مذاکرات در هر حالت به گفته مقام معظم رهبری به نفع ملت ایران است.

خطیب نماز جمعه این هفته قشم همچنین با محکوم کردن انفجار تروریستی اخیر در مقابل سفارت ایران در بیروت و شهادت رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان، هفتم آذر روز نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را به دلاورمردان این نیرو و کلیه نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در دریا تبریک گفت.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود ضمن گرامیداشت هفته بسیج، این نهاد انقلابی را مایه عزت کشور و نظام دانست و گفت: پشتوانه اصلی انقلاب و کشور نیز بسیج است چرا که همه اقشار جامعه عضو این نهاد انقلابی هستند.

سایر اخبار روز

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)