تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۷ اخبار, گالری تصاوير


همزمان با روز بزرگداشت شهدا؛ گلزار ۱۹ شهید قشم عطرافشانی شد


امام جمعه شهرستان قشم در این آئین گفت: تجلیل از شهدا و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت باید در رأس برنامه‌هاى بنیاد شهید قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم به نقل از خبرگزاری، ۲۲اسفندماه مصادف با سالروز تاسیس «بنیاد شهید و امور ایثارگران» از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌عنوان «روز بزرگداشت شهدا» نام‌گذاری شده است.

همزمان با این روز با حضور جمعی از مسوولان و خانواده معظم شهدا در صحن امام‌زاده سید‌مظفرالدین شهر قشم، گلزار ۱۹شهید این جزیره با گلاب عطرافشانی شد.

حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم در این آئین اظهار داشت: تجلیل از شهدا و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت باید در رأس برنامه‌هاى بنیاد شهید قرار گیرد.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر این مسئله، تصریح کرد: ملت ایران با انگیزه، ایمان و مشتاقانه مسیر شهدا را دنبال مى‌کند اما، با توجه به سیاست‌هاى خصمانه دشمنان، بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌بایست با برنامه‌ریزى دقیق در راستای تبیین مفهوم و فرهنگ ایثار و شهادت دسیسه‌های دشمنان را خنثى و به تقویت قدرت نرم انقلاب کمک کند.

عباس ماژین نیز افزود: خانواده شهدا زینت جامعه اسلامى و تداعى بخش ارزش‌هاى ناب اسلامی هستند و باید خدمت به آنان در اولویت برنامه‌های خدماتی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری قشم با تاکید بر لزوم رفع مشکلات و نیازهای خانواده شهدا، بیان کرد: خدمت‌رسانى به خانواده‌هاى شهدا به گونه‌اى انجام شود که ضمن حفظ کرامت و جایگاه آنان، ارزش ایثارگرى و نتایج مهم آنان که در تحقق امنیت امروز جامعه نمود پیدا کند.

گفتنی است، کاشت نهال «ایثار و شهادت» در جوار مرقد شهدا یکی دیگر از برنامه‌های این عطرافشانی بود.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)